Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ubierają się kobiety sukcesu?

Potrafi być twarda, kiedy tego trzeba i nie pozwala, aby w biznesie główną rolę grały sentymenty. Można powiedzieć, że w dużej mierze kobiety sukcesu są silne, zdecydowane, niezależne i pewne siebie. Owa pewność własnej wartości od nich emanuje. Jak ubierają się takie panie? Jeszcze kilka lat temu panie nie chciały wyróżniać się z męskiego towarzystwa szefów i dyrektorów, dlatego najchętniej nosiły damskie garnitury w nierzucających się w oczy kolorach, albo nijakie garsonki. Dziś podkreślają swoją kobiecość strojem, któremu jednak nie można odmówić profesjonalnego charakteru. Jakie stroje są odpowiednie dla pań zajmujących wysokie stanowiska w świecie biznesu?


Podkreślanie kobiecości


Kobieta w biznesie jeszcze 10-15 lat temu była zjawiskiem egzotycznym. Dlatego panie, którym zależało na robieniu kariery zawodowej, starały się nosić w ten sam sposób jak mężczyźni. Zakładały garnitur, praktyczne, wygodne buty, a włosy, jeśli były długie, związywały w koński ogon lub łączyły w koka na czubku głowy. W ten sposób skutecznie maskowały swoją kobiecość, która w biznesie wcale nie musi być słabością, ale atutem. W ciągu ostatniej dekady na szczęście zmieniło się podejście pań zajmujących wysokie stanowiska w różnorodnych firmach, do kwestii doboru stylizacji do pracy.


Kobiecość jest coraz bardziej w cenie. Zwraca się uwagę przy tym na wypielęgnowane paznokcie i ręce, czy też na perfekcyjną fryzurę kobiety.


Umiejętność autoprezentacji

 

Kobiety sukcesu muszą za pomocą swojego wizerunku oraz ubioru kreować pozytywne odczucia, jakie inni mają na ich temat. Umiejętność autoprezentacji powinna być bliska takim paniom. Panie mają szerokie możliwości wyboru w doborze stylizacji do pracy. Mogą nosić dopasowane, klasyczne sukienki z minimalnym dekoltem, łączone z krótkim żakietem, spódnicę ołówkową z koszulą z modnym żabotem, spodnie w kant lub cygaretki z elegancką koszulą, albo dopasowany kostium bądź garsonkę. Jeśli chodzi o kolorystykę, wykluczone są krzykliwe kolory - na przykład róż czy pomarańcz.  

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 36371 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
sukienka doszla szybko tylko bardzo wymieta
2024-06-15
Szybka realizacja zamówienia. Sukienka zgodna z opisem. Polecam.
pixel