Jak szczupło wyglądać w białych ubraniach?
data publikacji: 10.01.2020 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.
Elegancki, biały garnitur
Białe garnitury są bardzo modne i właśnie dlatego, że tworzą długi, jednolity kolorystycznie blok, mogą ładnie podkreślać figurę i optycznie odejmować kilogramów. Oczywiście, krój garnituru nie jest bez znaczenia. Kobiety z szerokimi biodrami muszą unikać spodni bardzo luźnych i zamiast tego sięgać po fason z podwyższonym stanem, dopasowany do ciała, z nogawkami odsłaniającymi kostki. Marynarka jest taliowana, z modnie poszerzoną linią ramion.
Brzuch da się schować w spodniach biodrówkach o kroju boot-cut, który podkreśla nogi. Do takich spodni trzeba jeszcze założyć jedwabną, luźną bluzkę z maskującymi marszczeniami i dekoltem w szpic, natomiast żakiet powinien mieć ostro wykończone klapy i zapięcie na guzik umieszczone tuż pod biustem.
Generalnie chodzi o to, by biały garnitur koncentrował się na zaznaczaniu proporcji sylwetki. Luźne fasony ładnie leżą przede wszystkim na sylwetkach smukłych, przy figurze plus size bezpieczniej trzymać się ubrań o linii blisko ciała. Bluzka pod spodem nie powinna być mocno kontrastowa, a najlepiej, jeśli będzie biała z kolorowym wzorkiem, na przykład w czerwone groszki albo złote liście.
Buty nie muszą być na obcasach, ale płaskie pantofle nie powinny się zbyt mocno odcinać od spodni, dlatego zamiast czerni lepszy będzie na przykład beż albo jasny błękit. W sezonie zimowym do białego garnituru zakładamy jeszcze długi, nowoczesny płaszcz w stonowanym kolorze.
Biała kreacja na wieczór
Biała sukienka wieczorowa nie powinna być przesadnie strojna. Polecane są przede wszystkim kreacje dopasowane do ciała, z rozkloszowanym dołem i szeroko wykrojonym dekoltem. Zdobienia umieszczane są tak, by podkreślać największe atuty sylwetki – mamy na przykład przy dekolcie efektowną draperię albo podłużne, dekoracyjne marszczenia na wysokości bioder.
Wieczorowa kreacja powinna być delikatnie błyszcząca, ale unikamy tkanin bardzo sztywnych i grubych jak tafta, żakard czy aksamit – dużo korzystniejszą opcją jest lejący się jedwab albo dżersej z metalicznymi przeszyciami.
Biała suknia powinna odsłaniać trochę ciała, co zapewni na przykład długi rozporek na udzie i ażurowa wstawka na plecach czy szeroki dekolt z kołnierzem i rozcięcie z przodu. Zamiast czerni w roli dodatku wykorzystujemy srebro oraz złoto, można nawet w jednej stylizacji połączyć oba te metale ze sobą.
Biała sukienka wizytowa
Białe sukienki wizytowe to podobna historia. Silny połysk lepiej sobie odpuścić, tak samo jak ciężkie, sztywne tkaniny, chyba że sukienka jest perfekcyjnie dopasowana do sylwetki, z modelującymi zaszewkami.
Biel w wydaniu wizytowym powinna być minimalistyczna, bo właśnie taki krój sprawia, że w białej kreacji sylwetka prezentuje się smuklej. Ważne jest zaznaczenie talii oraz dekolt – szczupłym kobietom bardzo pasuje dekolt karo, przy większym brzuchu przyda się wycięcie w szpic, szerokie biodra optycznie zwęzi modna łódka.
Na długość biała sukienka sięga za kolano, dobrze też, by nie miała rękawów, a jedynie szerokie, gładkie ramiączka. Prosty krój białej sukienki ożywiają ekstrawaganckie akcesoria w efektownych, choć mało kontrastowych kolorach – mogą to być na przykład srebrne sandały na grubych słupkach, jasnoróżowe, lakierowane szpilki z metalowymi noskami, designerska torebka z wężowej, turkusowo-zielonej skóry, orientalny naszyjnik z pomarańczowych kamieni.
Atrakcyjna stylizacja boho
Biel to często występujący kolor w stylizacjach boho. Zazwyczaj są to bluzki oraz sukienki codzienne w etnicznym stylu, z których całkiem łatwo da się wyczarować kreację o wyszczuplających właściwościach.
Biała bluzka boho może być luźna, ale powinna mieć wtedy ściągacz w talii, głęboko wykrojony, sznurowany dekolt i stylowe, bufiaste rękawki. Są też bluzki trapezowe, dość krótkie, z dekoracyjnym, koronkowym karczkiem i dzwonkowymi rękawami o długości ¾. Do bluzki boho idealnie pasują dżinsowe rurki w odcieniu bieli, spranego błękitu albo pudrowego różu. Inne rozwiązanie to rozkloszowana spódnica z wysokim stanem, też w stylu boho, długa, w bardziej kontrastowym odcieniu jak koralowa czerwień czy chabrowy niebieski. Latem warto sięgnąć po pastelowe szorty, z lekko rozszerzanymi nogawkami i gładkim wykończeniem na biodrach.
Dwuczęściowy zestaw można zastąpić sukienką boho. Sięga ona do kolan albo jest długa prawie do ziemi. Ma odcięcie w talii albo pod biustem – to drugie rozwiązanie skutecznie wyszczupla brzuch i wydłuża optycznie nogi. Sukienka jest rozkloszowana, ale uważamy na fasony, które są mocno marszczone w talii. Na dole sukienkę zdobi szeroka falbana, karczek jest pionowo rozcięty, ramiączka są szerokie, ozdobnie wykończone.
Do białej sukienki boho zakładamy etniczne koturny w jasnym kolorze, który ładnie harmonizuje z odcieniem skóry. Pozostałe akcesoria też są pastelowe, ale biżuteria może być jaskrawsza, jak naszyjnik z turkusów czy kolczyki z wielkich, żółtych kamieni.
Białe dżinsy
Wąskie dżinsy to jeden z najpopularniejszych fasonów wykorzystujących biel. Z czym je nosić, żeby wyglądać szczupło? Raczej nie z długimi i bardzo obszernymi bluzkami – sweter czy bluzka mogą być luźne, ale na długość powinny sięgać górnej linii bioder, dłuższe fasony muszą być rozpięte, tak by odsłaniać częściowo sylwetkę.
Sprawdzą się między innymi krótkie, luźne bluzeczki w romantycznym stylu, z bufiastymi rękawami i wąską falbanką na biodrach – wybieramy model w pastelowym kolorze albo biały, z kontrastowym nadrukiem, na przykład w kobaltowe kwiaty. Inna opcja to bluzka o kopertowym kroju, podkreślająca talię, ze szpiczastym dekoltem, dzięki czemu można sobie pozwolić na ciemniejszy kolor jak fiolet, czerwień czy malachitowa zieleń.
Buty są jasne, na niezbyt wysokich obcasach, choć oczywiście szpilki także można założyć, jeśli stylizacja ma wyglądać bardziej elegancko.
Taliowanie jest bardzo ważne
Inne fasony spodni, zwłaszcza te z szerokimi nogawkami, będą łaskawe dla figury, jeśli podkreślą wyraźnie talię. Wyższy stan i gładkie wykończenie na biodrach to idealne rozwiązanie dla kobiet plus size, a wtedy nawet połączenie bieli z czernią czy innym ciemnym kolorem nie będzie pogrubiało, wystarczy że linia talii pozostanie widoczna.
Wysoki stan to także ważna cecha rozkloszowanych, białych spódnic. Sięgamy po modele za kolano, szyte z klinów albo wykończone kontrafałdami, co wygląda dużo lepiej niż marszczenia w pasie czy gęste pliski.
Do białej spódnicy pasuje obcisła bluzka wpuszczona do środka, trochę ciemniejsza lub z modnej, połyskującej dzianiny. Buty to szpilki nude albo pastelowe sandały wizytowe z cienkich paseczków.
Jak nosić białe fasony oversize?
Najbardziej ryzykowne są białe ubrania oversize, ale i takie fasony da się zaaranżować tak, by nie pogrubiały figury. Najważniejsza rzecz to unikanie nadmiaru obszernych ubrań – jeśli luźna jest bluzka i płaszcz, spodnie powinny być wąskie, a do szerokiej spódnicy i luźnego kardiganu zakładamy obcisły golf.
Białe ubrania oversize powinny mieć miękką linię i ozdobne wykończenie, przyda się także ładna, elegancka tkanina – może to być jedwabna koszula z ozdobną listwą i marszczeniami przy ramionach, lekki płaszcz z szerokim, miękko ułożonym kołnierzem i podwiniętymi rękawami, spodnie palazzo z gładkiej dzianiny, luźny sweter z efektownym ściągaczem przy dekolcie.
Ubrania są obszerne, ale ich krój wyróżnia się podłużną linią, dzięki czemu stylizacja dodaje figurze smukłości. Do tego dochodzi jeszcze wspomniany, dopasowany fason, który potęguje ten efekt, nie mogą to być jednak rzeczy zbyt obcisłe, które uwypuklą fałdki na brzuchu czy masywne uda.
Całość utrzymana jest w jednolitej kolorystyce, a więc do bieli dokładamy delikatny beż, pastelowy błękit, brudny róż, jasne szarości, bladą, oliwkową zieleń. W strojach wizytowych niezbędne są akcenty metaliczne, jak miedziana torebka czy wielki, srebrny naszyjnik z geometrycznych płytek.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.