Jak stylizować wiosną sukienki w zielonym kolorze?

Zieleń w klasycznym stylu
W klasycznych, wiosennych zestawach obok zieleni pojawia się czerń, ale nie są to duże, gładkie powierzchnie, a raczej czerń przełamana czymś rozjaśniającym, jak szyfonowa, czarna narzutka wykończona złotymi groszkami i czarny kuferek ozdobiony wstawkami z granatowego zamszu. Czerń jest po prostu subtelna, nie przytłacza, i faktycznie pełni tylko rolę uzupełniającego dodatku.Z klasyczną, elegancką czernią szczególnie dobrze łączy się w wiosennych stylizacjach zieleń zgniła, oliwkowa albo khaki, czyli odcienie dosyć ciemne, ale zarazem zgaszone. W takim wydaniu najlepsze są sukienki zielone o tradycyjnym kroju, jak ołówek czy rozkloszowana midi z szerokim, łódkowym dekoltem, a zielono-czarny zestaw rozjaśniamy jeszcze dodatkowo modną, pastelową żółcią na wiosennych szpilkach i biżuterii vintage.
Jaskrawa zieleń z różem
Jest to bardzo energetyczne połączenie kolorów, w sam raz na wiosnę, gdy szukamy niebanalnego, kontrastowego stroju, który od razu zwraca na siebie uwagę. O ile zieleń może być w różnych wersjach, tak róż musi być cukierkowy, bardzo nasycony, bo właśnie ten odcień najładniej kontrastuje z wiosenną zielenią. Kolor sukienki warto dopasować do swojego typu urody – brunetkom będzie do twarzy w zieleni neonowej albo limonkowej, szatynkom pasuje głęboka zieleń leśna albo jasny seledyn, dla blondynek odpowiednie są zielenie żywe i niezbyt ciemne.Stylizacja utrzymana jest w minimalistycznym duchu – mamy nowoczesne, lakierowane szpilki na metalowych obcasach i prostą, dzianinową tubę z okrągłym dekoltem. Sukienka nie ma żadnych ozdobnych wykończeń, tylko oryginalny kolor podkreślony równie ciekawymi dodatkami. Do kompletu dochodzi jeszcze srebrna biżuteria inspirowana modą rockową.
Ciemna zieleń z koralową czerwienią
Do sukienki w odcieniu ciemnej zieleni warto dołożyć koralową czerwień. Będzie to dużo lepsze od czerni, bo stylizacja automatycznie wyda się rozjaśniona, a przy tym buty w takim kolorze mniej kontrastują ze skórą, co sprzyja utrzymaniu wyszczuplającego charakteru stylizacji. Jeśli zieleń jest nieco jaśniejsza, w miejsce koralowej czerwieni dajemy odcień czerwonej gliny wpadającej w rudy brąz.Czerwień trafia tylko na jeden dodatek, pozostałe akcesoria to już beż albo wiosenna, pastelowa zieleń, która ładnie kontrastuje ze znacznie głębszym kolorem sukienki. Wizytowe stylizacje rozjaśniamy jeszcze chłodnym złotem na nowoczesnej biżuterii lub dodajemy niewielki, czarny akcent, jak wąski, lakierowany paseczek w talii.
Zielony, błękitny, fioletowy
Zieleń ma ten atut, że łatwo da się z niej wyczarować efektowną stylizację monochromatyczną. Nie tylko bowiem sama zieleń występuje w przeróżnych odsłonach, ale też odcienie niebieskiego zaliczają się do tej samej palety. Właśnie jasny błękit będzie świetnym dodatkiem do zielonej kreacji, a ponieważ jest raczej spokojnym kolorem, może trafić na naprawdę ekstrawaganckie fasony.Połączenie zieleni z błękitem uzupełniamy jeszcze jasnym fioletem. Bardzo ciekawie wypadają tutaj zwłaszcza te metaliczne fiolety, którymi można zastąpić tradycyjne srebro czy złoto. W wydaniu wieczorowym fioletowe i błękitne dodatki uzupełniają szmaragdową, intensywną zieleń – szczególnie efektownie to wygląda, kiedy sukienka wizytowa jest z satyny.
Elegancko z granatem i beżem
W formalnym stroju raczej należy unikać krzykliwych kontrastów, a już sama zieleń sukienki wystarczająco przyciąga uwagę – jest ciemna, głęboka, ale nie ponura. Krój także nie powinien być zanadto ekstrawagancki i świetnie pasować będzie na przykład ołówek z asymetrycznym kołnierzem, tuba z baskinką i dekoltem woda czy trapezowa sukienka z podłużną, szeroką kontrafałdą.Pantofle zakładane do zielonej sukienki są beżowe, z lakierowanej skóry albo częściowo wykończone błyszczącym brokatem. Torebka to elegancki granat, w tym samym odcieniu jest jeszcze pasek zaznaczający talię, jedwabna apaszka albo stylowa ozdoba we włosach. Do sukienki bez rękawów można założyć granatowy, taliowany żakiet, ale wtedy reszta akcesoriów będzie w odcieniu pastelowego błękitu.
Zieleń z pudrowym różem
Do niektórych zieleni bardziej niż ten jaskrawy róż pasuje odcień pudrowy. To kolejne wiosenne połączenie, które zapewni modny, elegancki wygląd, a do tego jest bardzo twarzowe i działa odmładzająco. Zielona sukienka wyjściowa noszona z pudrowym różem powinna być rozkloszowana, zwiewna, z cienkiej tkaniny, ale sam róż wcale nie musi być tak delikatny – nada się na przykład winylowy, wiosenny płaszcz w typie trencza, lakierowane botki bez palców czy ekstrawaganckie rajstopy.Zestaw z pudrowym różem warto uzupełnić bielą, szczególnie gdy to stylizacja casualowa. Do sukienki bez rękawów można jeszcze założyć dżinsową koszulę, a pudrowy róż wykorzystać na dodatkach retro, co stworzy ciekawy kontrast z casualową elegancją. W wiosennych stylizacjach do biura pudrowy róż trafia na modny, tweedowy żakiecik w stylu Chanel, a zamiast gładkich, białych butów zakładamy granatowe pantofle z zielono-białym wzorkiem.
Miętowa zieleń z pomarańczem
Zieleń i oranż zwykle się gryzą, ale jasny, energetyczny pomarańcz razem z odcieniem miętowym tworzy całkiem udane zestawienie. Przydadzą się fasony ekstrawaganckie – miętowa sukienka jest stylizowana na lata 80-te, czyli ma mocno poszerzone ramiona, zbluzowany top i wąską spódnicę z ozdobnym ściągaczem biegnącym przez środek.Pomarańczowe są wiosenne buty o wymyślnej formie oraz etniczna biżuteria. Oba odważne kolory spinamy neutralną bielą, na przykład na dużej torebce albo luźnym żakiecie. Warto też rozejrzeć się za miętową sukienką, która po prostu jest wykończona pomarańczowym printem w groszki bądź drobne kwiatuszki.
Zieleń z żółcią i czerwienią
Intensywną zieleń da się połączyć z innymi wiosennymi kolorami, czyli żółcią oraz czerwienią. Wszystkie one są nasycone, energetyczne i z chłodnymi tonami, a stosujemy je blokowo, zakładając do zielonej sukienki na przykład żółty kardigan i płócienne, czerwone kozaczki. Dobrze, by te kolory różniły się fakturami, czyli na przykład sukienka codzienna jest lniana, wiosenne botki ze skóry, a sweter z ażurowej dzianiny.Fasony wyglądają ekstrawagancko, choć ich forma jest dosyć prosta – oryginalny efekt zapewnia właśnie odważny kolor oraz ciekawe połączenie materiałów. Dla kobiet o chłodnym typie urody dobrym rozwiązaniem będzie zamiana żółci i czerwieni na pomarańcz i błękit, a fasony ubrań w tych kolorach są lżejsze, bardziej retro albo w stylu boho.
Zieleń z metalikami
Srebro i złoto to bardzo dobry zamiennik dla czerni, bo metaliki skutecznie rozjaśniają zieleń, a w wiosennych stylizacjach zazwyczaj o to chodzi. Który z tych odcieni będzie odpowiedni? To zależy konkretnie od koloru sukienki oraz typu urody, bo przy chłodnej cerze właściwsze będzie srebro, i analogicznie do cery ciepłej dokładamy złoto.Do wizytowej sukienki z zielonego jedwabiu wystarczy same metaliki, ale w ciągu dnia przyda się jeszcze coś do kompletu, na przykład błękit lub jasny fiolet, co wprowadzi nieco ożywienia do minimalistycznej kreacji.
Zieleń i wiosenne wzory
Co poza gładkimi kolorami pasuje do zieleni? Oczywiście eleganckie printy. Jako pierwsze pojawiają się motywy zwierzęce, głównie paski zebry oraz czarno-biało-szara skóra węża. Zwierzęce wzory pasują do każdego odcienia zieleni i często dają efekt dużo lepszy niż gładka czerń albo biel, nie mówiąc już o tym, jak takie drapieżne wstawki uatrakcyjniają wiosenny strój.Innym printem pasującym do zieleni są biało-czarne groszki, które znaleźć można na szpilkach, apaszce czy wiosennym żakiecie. Jeden wzór to za mało? Nic straconego, można go połączyć z klasycznymi paskami bretońskimi lub kratką gingham, oczywiście też w odcieniach czerni oraz bieli.
Źródło: http://ladyfashioniser.com/how-to-wear-green-dresses/
https://fmag.com/how-to-style-dark-green-dress/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.