Jak stylizować beżowe sukienki jesienią?
Warstwowo z jaskrawym kolorem
Beż to idealne tło dla neonów, a tej jesieni takie nasycone kolory są bardzo popularne. Kontrast z bielą bądź czernią może wydawać się zbyt krzykliwy, ale beż bardzo dobrze stonuje jaskrawy odcień, nie odbierając mu zupełnie ekstrawaganckiego charakteru. Do najmodniejszych rozwiązań zalicza się warstwowa stylizacja z beżową sukienką – jest ona bez rękawów, natomiast gdy chodzi o sam krój, to może być ona na przykład trapezowa z odcięciem pod biustem, ołówkowa z bocznym zapięciem na guziki, w fasonie tuby z ukośnymi przeszyciami, dopasowana do ciała z asymetryczną baskinką. Jaskrawa bluzka jest z dość grubej dzianiny, wykończona pod szyją golfem, choć do stylizacji wizytowych lepsze będą koszule jedwabne, bardziej w stylu retro, z bufkami i dekoracyjnym wiązaniem pod szyją. Stylizację z jaskrawą bluzką można wykończyć po prostu czernią, ale znacznie ciekawsze będą zestawienia podobnych jaskrawych kolorów, jak na przykład żółć z pomarańczem.
Lodowy błękit i biel
Zarówno sam beż, jak i biel oraz błękit, to kolory jasne. Nadają się jednak do jesiennych stylizacji ze względu na to, że są chłodne, a ponieważ niezbyt mocno ze sobą kontrastują, łatwiej będzie stworzyć strój wyszczuplający figurę. Do tego jeszcze zwracamy uwagę na tkaniny – biały żakiet może być lekki, ale beżowa sukienka uszyta jest z grubej wełny. Z bielą i błękitem warto też nosić sukienki wizytowe o ekstrawaganckim kroju – dodatki są wtedy klasyczne albo minimalistyczne. Casualową sukienkę z beżowej dzianiny można nosić na sportowo, z białymi legginsami i błękitną, pikowaną kurtką. Nadawać się będą także błękitne, wełniane rajstopy i lakierowane, białe kozaczki, a stylizację uzupełni gruby, żakardowy żakiet w błękitno-białe wzory. Jeszcze innym pomysłem jest błękitny sweter z prążkowanej wełny, luźny i długi, ale z białym paskiem w talii, podczas gdy beżowa sukienka to zwiewna, szyfonowa maxi.
Beż w modnym stylu militarnym
Beż doskonale się odnajduje w stylu militarnym, który jest jednym z najważniejszych trendów tego sezonu. Beżowa sukienka wyjściowa może mieć krój inspirowany wojskowymi fasonami, a wtedy wśród dodatków muszą się pojawić eleganckie rzeczy – zakładamy na przykład oliwkową parkę, ale botki są na wysokich obcasach, albo łączymy beżową kreację z żakietem khaki, brązowymi, sznurowymi butami, jedwabną apaszką w kwiaty i dużą ilością biżuterii. Większa ilość militarnych dodatków pasuje do stylizacji, w której beżowa sukienka ma prosty, casualowy krój. Dodatki nie są wyłącznie w odcieniach oliwkowej zieleni, ale też granatowe i brązowe, w eleganckiej wersji można połączyć beż z ciemnymi, stalowymi szarościami, czernią oraz chłodnym srebrem.
Z jesienną zielenią
Jesienna zieleń wcale nie musi być ponura. Nawet kiedy wybieramy odcienie takie jak zieleń zgniła, stylizacja wciąż może wyglądać atrakcyjnie i świeżo, w dużym stopniu właśnie za sprawą rozjaśniającego beżu. Niemniej warto tak dobierać zielenie, żeby pasowały one do naszego typu urody, więc czasem lepsze będą te kolory nasycone, a czasem te brudne, z szarawymi tonami. Zieleń to dosyć mocny kolor, dlatego trzeba uważać na to, żeby nie zdominował zupełnie beżowej sukienki. Fasony krótkie, bez ozdobnych akcentów, otaczamy zielenią głównie na akcentach lub wybieramy dodatki z lekkich tkanin – przykładowo, zamiast zielonego żakietu lepsza będzie luźna, szyfonowa koszula, a wysokie, lakierowane kozaki wymieniamy na krótkie botki z matowego zamszu. Sukienki długie i ekstrawaganckie można łączyć z wyrazistszymi fasonami jak skórzana kurtka w stylu ramoneski czy sztruksowy żakiet z satynowymi lamówkami.
Beżowa sukienka z efektowną narzutką
Narzutka to ciekawy dodatek do jesiennej sukienki. Nie jest tak gruba jak żakiet, ma za to luźniejszy krój, który dodaje stylizacji lekkości, często też z pomocą takiej narzutki można zamaskować różne niedoskonałości sylwetki. W przypadku sukienki beżowej można pozwolić sobie na fasony o wymyślnym kroju, w żywych, intensywnych kolorach. Idealna będzie narzutka w stylu orientalnym, długa, z kimonowymi rękawami, na przykład turkusowa, z żółto-pomarańczowym, egzotycznym haftem. Na wieczór warto założyć długą, nowoczesną narzutkę z czarnej, ażurowej dzianiny. Elegancko prezentuje się także jedwabna narzutka z kołnierzem, w odcieniu łososiowej czerwieni. Do stroju casualowego pasować będzie narzutka w stylu dresowym, cieńsza od bluzy, za to długa przynajmniej do kolan, z dzwonkowymi rękawami bez ściągaczy.
Czerń i biel
Zestawienie beżu z czernią oraz bielą od razu kojarzy się z klasyczną elegancją. Wygląda niezwykle stylowo, choć warto taki zestaw ożywić nowoczesnymi detalami i ciekawym zestawieniem fasonów – dobrym pomysłem będzie na przykład biała koszula z grubej bawełny zamiast tradycyjnego żakietu albo czarne, sznurowane buty w męskim stylu, zastępujące jesienne pantofle. Obecność bieli i czerni pomoże też zamienić beżową sukienkę codzienną w elegancką kreację. Weźmy luźny, swetrowy fason – beżową kreację przewiązujemy białym paskiem, do tego zakładamy jeszcze czarne, połyskujące rajstopy oraz skórzane sztyblety. Obcisłą sukienkę z beżowej dzianiny łączymy z czarnym, luźnym żakietem w nowoczesnym fasonie i białymi kozakami na szpilkach.
Brudny, jesienny róż
Pastelowy róż na jesień jest mniej cukierkowy, a bardziej przydymiony i brudny. Właśnie taki odcień pięknie się komponuje z neutralnym beżem – znowu unikamy pogrubiających kontrastów, ale stylizacja nie wygląda mdło. Brudnego różu może być dużo, natomiast gdy pojawia się on tylko na małych dodatkach, to koniecznie są one ekstrawaganckie, połyskujące, z niebanalnym wykończeniem, tak by od razu rzucały się w oczy. Róż z beżem warto wprowadzać na różnych tkaninach, czyli jeśli sukienka jest z jedwabiu, to sweter do niej zrobiony został z grubej, mięsistej wełny. Matową sukienkę można zestawić z winylowymi legginsami. Do sukienki z tweedu pasuje casualowy sztruks lub podkreślamy elegancję wełnianej tkaniny marynarką z aksamitu. Jeśli jednak mimo wszystko całość wydaje się za mało zróżnicowana, wystarczy wprowadzić do jesiennej stylizacji jakiś drobiazg w odcieniu pomarańczu albo leśnej zieleni.
Beż i granat
To kolejne klasyczne połączenie kolorów. Granat jako dodatek do beżu przydaje się zwłaszcza w stylizacjach biurowych, choć raczej nie przesadzamy z ilością tego koloru – kiedy zakładamy granatowy żakiet, reszta stroju pozostaje beżowa, ewentualnie z dodatkiem brązu, natomiast mniejszych dodatków może być kilka, jak na przykład zamszowe pantofle, wąski pasek i pierścionek z niebieskim kamieniem. W strojach casualowych granat może pojawić się na dżinsie. Mile widziane są dodatki takie jak dżinsowy płaszcz z kołnierzem, patchworkowa torba na ramię, kowbojskie botki z grubego denimu, a jeśli dżinsowych akcentów jest kilka, to do granatu warto dodać trochę spranego błękitu. Zestawy z granatem warto jeszcze uzupełnić jesiennym oranżem albo miodową żółcią. W stylizacjach imprezowych granat zastępujemy metalicznym turkusem, a rolę eleganckiego dodatku przejmuje chłodny, lawendowy fiolet na klasycznych fasonach.
Beż z czerwienią
Jesienna czerwień jest energetyczna, głęboka, z ciepłym zabarwieniem. Nie jest aż tak dominująca jak czerwień krwista, ale i tak nie przesadzamy z krojem – najlepsze będą fasony klasyczne albo minimalistyczne, jak prosty, wełniany płaszcz do kolan, nowoczesny kardigan bez kołnierza, pikowana kurtka z paskiem, dzianinowe legginsy. Drapieżność czerwieni można podkreślić panterką lub brązową skórą węża. Czerwień nie jest zbyt twarzowym kolorem? Żaden kłopot, wystarczy sięgnąć po głęboki, chłodny burgund lub stonowany fiolet. Tu również w roli dodatku sprawdzi się panterka, poza tym można uzupełnić jesienną stylizację brudnym różem, odcieniem taupe lub bladą, oliwkową zielenią. Do wieczorowych stylizacji z ciemną czerwienią dobrym dodatkiem będą czarno-białe, geometryczne wzory.
Źródło: https://www.shoe-tease.com/what-color-shoes-to-wear-with-beige-dress-outfit/
https://lookastic.com/women/beige-dress/looks
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.