Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-06-07

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Kandydat ma tylko jedną szansę na to, aby zostać dobrze odebranym przez osobę czy osoby przeprowadzające proces rekrutacji na dane stanowisko pracy. Niestety, ale w przypadku rozmowy o pracę liczy się przede wszystkim doskonały wygląd – profesjonalny i elegancki zarazem. Jeśli kobieta przyjdzie na rozmowę o pracę w banku czy w urzędzie w skąpej miniówce, z olbrzymim dekoltem zostanie potraktowana najprawdopodobniej niepoważnie. Nie będzie brana pod uwagę przy wyborze dobrego pracownika, choćby jej kompetencje były takie same jak innych osób.


Dobre wrażenie


Najważniejsze to ubrać się elegancko, z umiarem, ale tak, aby nie wyglądać nudno. Ubierając szarą, nijaką garsonkę, kobieta starająca się o pracę może po prostu pozostać kompletnie niezauważoną i takie ubranie bynajmniej nie przyczyni się do pozytywnych wyników rozmowy kwalifikacyjnej.


Elegancki strój biznesowy niekoniecznie musi składać się z garsonki ze spodniami lub spódnicą i koszuli. Kobieta może na siebie założyć równie dobrze klasyczną sukienkę princeskę z krótkim rękawem i na nią zarzucić żakiet, pasujący do całej stylizacji. Jeśli jest gorąco na dworze, to w wielu przypadkach nie będzie konieczności zakładania okrycia wierzchniego. Pamiętajmy, aby przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną do danej korporacji czy urzędu sprawdzić, jaki dress code panuje w takim miejscu pracy. Można w tym celu przyjść do banku po informację o koncie, albo odwiedzić urząd. Od razu zauważymy, jak ubrane są osoby pracujące w takich miejscach. Oczywiście, trudno byłoby oczekiwać od kandydatów na pracowników ubrania się w taki sam sposób, ale stylizacja powinna choć w niewielkim stopniu przypominać tą, jaka jest wymagana w urzędzie, banku czy firmie.


Kolorystyka i styl

 

Rozmowa o pracę jest stresującym momentem, dlatego warto ubrać się na nią wygodnie, ale nie nazbyt swobodnie. Nie jest polecane wybranie się na takie spotkanie w ostro różowej sukience, lub w innych, neonowych kolorach. Zbyt krótkie i wydekoltowane sukienki również będą nie na miejscu, podobnie jak wytarte jeansy i podkoszulek.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 31363 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-04
Bardzo sprawnie i szybko!
2023-10-04
Wszystko w porządku, szybka wysyłka. Polecam
pixel