Jak przygotować atrakcyjną stylizację na walentynki?
data publikacji: 23.01.2020 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.
Tylko czerwień
Walentynki to doskonała okazja, by wykorzystać najmodniejszy kolor tej zimy. Czerwony total look wygląda niezwykle efektownie i świetnie się wpisuje w klimat Dnia Zakochanych, trzeba jednak pamiętać o tym, by dopasować wiodący odcień do swojego typu urody.
Fasony? Opcją najbezpieczniejszą jest elegancka klasyka, przy czym warto tego wieczoru wybierać ubrania, które ładnie podkreślają sylwetkę, jak na przykład trapezowa sukienka wizytowa z wyszczuplającą, ozdobną kontrafałdą, ołówkowa spódnica midi w komplecie z jedwabną bluzką, klasyczna sukienka z rozkloszowanym dołem, spodnie z wysokim stanem i krótki pulower z dekoltem w serek.
Z modniejszych fasonów godna polecenia jest plisowana spódnica z lekkiej tkaniny, do której zakładamy luźny top z owalnym dekoltem i kardigan wiązany w talii, jeszcze inną opcją jest dwuczęściowy, satynowy komplet przypominający piżamę, czyli długie i szerokie spodnie plus luźna, zapinana na guziki koszula, dla lepszego efektu przewiązana w talii cienkim paseczkiem.
Można też sięgnąć po casualowe, zimowe rzeczy, które dzięki czerwieni wyglądają bardziej odświętnie – to na przykład prosta, sztruksowa spódnica i nowoczesny sweter z łódkowym dekoltem, dżinsy rurki i koszula z zamszowymi wstawkami, dzianinowa spódnica maxi i kopertowa bluzka z modnym kołnierzem. Czerwony, casualowy zestaw uzupełniamy lakierowanymi botkami, designerską torebką i złotą biżuterią glamour.
Czerwona sukienka na walentynki
Blisko total looku jest stylizacja z czerwoną sukienką w roli głównej. Przyda się fason odbiegający choć trochę od dobrze znanych, klasycznych rozwiązań, jak na przykład asymetryczna sukienka z koronki w geometryczny wzór, koszulowa sukienka oversize ściągnięta w talii męskim paskiem, krótka sukienka garniturowa, połyskująca tuba ze ściągaczem na jednym boku, dzięki czemu kreację zdobią promieniste marszczenia.
W kwestii dodatków warto odejść od wszechobecnej czerni. Urodę czerwonej sukienki pięknie podkreśli głęboki, ciemny beż – w odcieniu tym mogą być wszystkie pozostałe dodatki i najlepiej, gdy będą to rzeczy o ciekawej formie, jak na przykład lakierowane, wysokie kozaki stylizowane na lat 60-te, wełniane ponczo z szerokim kołnierzem, duża torba z drewnianych koralików, szal z długimi frędzlami, wielki kapelusz.
Można też wykorzystać modną, leśną zieleń oraz odcienie oliwkowe, koniecznie na tkaninach jakich jak zamsz, aksamit, żakard, sztruks, błyszcząca skóra. Natomiast na wielkie wyjście idealnie się nada błyszczące złoto w wydaniu glamour albo retro.
Czerwień i róż
Czerwień i róż to oryginalne, bardzo popularne ostatnimi czasy połączenie kolorów. Odcienie muszą się wyraźnie różnić, dlatego do strażackiej czerwieni najbardziej pasuje lodowy róż, a do czerwieni koralowej fuksja albo magenta.
Nietypowe jest także zestawienie fasonów. Ciekawym rozwiązaniem jest między innymi połączenie pudrowej, tiulowej sukienki ze sportową, czerwoną bluzą – stylizację uzupełniamy wysokimi kozakami z czarnego zamszu, małą, czarną torebeczką vintage i szarym, nowoczesnym płaszczem.
Inny pomysł to jaskrawe, różowe spodnie rurki i romantyczna, koralowa bluzka z falbanami, uszyta z szyfonu bądź zwiewnego, połyskującego jedwabiu – tutaj też wykorzystujemy czerń i szarości w roli dodatków, a biżuteria to nowoczesne ozdoby z chłodnego srebra.
Kolejna propozycja to czerwona, długa spódnica z grubej, prążkowanej dzianiny, do której zakładamy satynową bluzkę w odcieniu jasnego różu. Akcesoria są z czarnej, lakierowanej skóry, biżuteria może być w stylu glamour.
Różowa sukienka w stylu lat 80-tych
Alternatywą dla czerwonej sukienki jest kreacja w żywym odcieniu różu. Bardzo modny jest krój à la lata 80-te, co oznacza sukienkę krótką, efektownie udrapowaną, z bufiastymi, marszczonymi rękawami i dekoltem wykończonym ozdobną stójką bądź półgolfem.
Ciekawy krój idzie w parze z oryginalną tkaniną, jak prążkowana dzianina, elastyczny, marszczony welur, satyna z wytłaczanym wzorkiem. Klimat lat 80-tych zapewniają jeszcze czarne, połyskujące rajstopy oraz stylowa biżuteria, ale dla kontrastu dodajemy coś w zupełnie innym stylu jak nowoczesne botki na słupkach i aksamitna torebka vintage albo skórzany, minimalistyczny płaszcz i geometryczna torba z lakierowanej skóry.
Nawiązania do lat 80-tych mogą być dyskretniejsze – sukienka wyjściowa ma nowoczesny krój i tylko kilka akcentów retro, jak lekko rozszerzane ramiona i niewielkie marszczenie w talii. Dodatki są współczesne, w neutralnym odcieniu brązu lub czarne, ale pasek w talii bądź kolczyki też przypominają akcesoria sprzed kilku dekad.
Biel plus różowe dodatki
Nie przepadamy za dużą ilością jaskrawego różu? Można go zostawić tylko w formie dodatków, a w roli wiodącego koloru wykorzystać biel. Powinna być to biel typowo zimowa, czyli na przykład biała sukienka z aksamitu albo eleganckiej wełny, gruby sweter i wełniane, szerokie spodnie, sztruksowa spódnica, jedwabny top z golfem i kardigan w ozdobne warkocze.
Dodatki są w słodkim, cukierkowym odcieniu różu, choć fason mają elegancki, jak kozaki na szpilkach, krótkie botki ze skóry, klasyczny płaszcz, torebka kopertówka, zimowy kapelusik, skórzane rękawiczki. Jeden z dodatków może być ekstrawagancki, jak na przykład prostokątna torebka wykończona miękkim, różowym futerkiem czy botki z różowej skóry o gadziej fakturze.
Ładnie wypadają także połączenia blokowe w minimalistycznym stylu – to na przykład białe, proste spodnie i różowy sweter z dekoltem w serek, biała bluzka koszulowa i różowa spódnica midi o trapezowym kroju, różowa sukienka tuba i nowoczesny, biały żakiet z wąskimi klapami.
Modny, zwierzęcy wzór
W walentynkowy wieczór drapieżne akcenty są jak najbardziej mile widziane. Polecanym rozwiązaniem są sukienki wieczorowe ze zwierzęcym nadrukiem w tej najmodniejszej wersji, czyli na przykład w niebiesko-beżowe cętki lub zielono-czarne pręgi – zwierzęcy wzór ma nieco uproszczoną formę oraz pojawiają się na nim zupełnie inne niż te naturalne kolory.
Fason sukienki jest prosty, dopasowany do figury, przyda się także delikatny połysk satynowej tkaniny. Sukienka jest raczej zwiewna, dlatego świetnie komponuje się z dość ciężkimi, zimowymi dodatkami jak białe botki na kwadratowych słupkach, kurteczka ze
sztucznego baranka, gruby szal z długimi frędzlami, wełniany kardigan z ciepłym kołnierzem.
Równie drapieżnie wypada skórzana spódnica lub skórzane spodnie z motywem wężowej skóry – wzór jest na bazie ciemnych kolorów, ale zawsze przełamany czymś żywszym, jak na przykład brąz, czerń i miedziana czerwień, albo czerń, szarości i energetyczna żółć.
Do skórzanej spódnicy pasuje gładki, połyskujący golf w neutralnym odcieniu oraz ekstrawaganckie botki na wysokich obcasach. Wąskie spodnie ze skóry można połączyć z jedwabną, luźną bluzką koszulową w nowoczesnym stylu, też neutralną, ale z kontrastowymi wstawkami.
Zmysłowa czerń
Czarna stylizacja na walentynkową randkę na pewno nie może być ponura, unikamy więc ciężkich, casualowych ubrań i zamiast tego staramy się wprowadzić do stroju coś ekstrawaganckiego i kobiecego. Jak na przykład dopasowana do ciała sukienka ołówkowa z rockowymi akcentami – zakładamy do niej jeszcze czarne kozaki na szpilkach, czarny płaszcz, szeroki, złoty pasek podkreślający talię, czarne akcesoria vintage.
Na wieczorne wyjście pasować będą także czarne, skórzane spodnie. Łączymy je z czarnym, prążkowanym golfem i modną kamizelką z futerka, buty mogą być sportowe, na traktorach, ale torebka jest elegancka, podobnie jak płaszcz. Do spodni bardzo obcisłych można założyć jedwabną tunikę.
Jeszcze innym rozwiązaniem satynowa spódnica midi w komplecie z asymetryczną bluzką albo koszulą wiązaną pod szyją na kokardę. Dodatki są czarne, ale z metalicznym wykończeniem, jak botki ze złotymi noskami czy pikowana torebka na srebrnym łańcuchu.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu