Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-12-05

Jak prasować sukienki?

Przed prasowaniem każdej części garderoby warto poznać kilka wskazówek, które uczynią ten obowiązek może nie przyjemniejszym, ale na pewno łatwiejszym do wykonania.

 

O czym należy pamiętać przy prasowaniu

 

Przede wszystkim każdą rzecz powinniśmy prasować na lewej stronie. Jeśli musimy zrobić to od strony prawej, to tylko przez ściereczkę. To, jakiej temperatury użyjemy do prasownia, zależy od materiału, z jakiego jest wykonana sukienka. Dlatego bardzo ważnym jest, żeby już przy zakupie dokładnie przeczytać metkę! Bardzo wysokie temperatury mogą być stosowane przy prasowaniu np. bawełny, ale już wszelkie włókna syntetyczne wymagają tylko lekko nagrzanej stopki. Zawsze lepiej wcześniej sprawdzić daną tkaninę letnim żelazkiem, niż narażać się na zniszczenie ubrania. Taką próbę warto zawsze robić na malutkim kawałku tkaniny. Przed rozpoczęciem prasowania rozpinamy wszystkie zamki, guziki i zapięcia. Prasownie sukienki rozpoczynamy od elementów ozdobnych, kołnierzyków, rękawów. Aby zapobiec kantom na materiałach, należy wykonywać krótkie ruchy żelazkiem, prasując materiał przed linią brzegów. Następnie niedoprasowane miejsca należy rozłożyć płasko na desce i wyprasować, unikając zagnieceń przy krawędzi materiału. Prasowanie sukienki zaczynamy od góry, dół kreacji zostawiamy na sam koniec, aby zapobiec gnieceniu się materiału.

 

Nowoczesna technika

 

Najnowsze zdobycze techniki sprawiają, że prasowanie może stać się prawdziwą przyjemnością. W najnowocześniejszych żelazkach można prasować sukienkę rozwieszoną na wieszaku w pozycji pionowej, za pomocą samej pary wodnej wydobywającej się z żelazka.

 

Jeśli naprawdę boimy się, że mogłybyśmy zniszczyć kreację, dobrym rozwiązaniem będzie oddanie jej do pralni, gdzie profesjonaliści na pewno zadbają o jej właściwe wyprasowanie. Nie warto bowiem ryzykować straty naszej ulubionej kreacji.  

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 29125 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-29
Sukienka pięknie wyszyta, bardzo elegancka
2023-05-29
Jestem bardzo zadowolona z obsługi.. Polecam wszystkim ModBis Bardzo solidna firma.
pixel