Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-02-05

Jak prać sukienki dwukolorowe?

Jednakże aby służyły przez długi czas, trzeba o nie dbać w odpowiedni sposób. Jednym z najważniejszych zabiegów jest ich pranie – te zaś okazuje się czasem prawdziwym koszmarem. Dlaczego?


Wystarczy, że jeden z kolorów zafarbuje i sukienka nadaje się w zasadzie do wyrzucenia. Na dłuższą metę nie będzie z niej pożytku również wtedy, gdy już po kilku praniach kolory wyblakną. O zniszczenie dwukolorowej sukienki nietrudno, jeśli do kwestii prania podchodzi się w niewłaściwy sposób. Zacząć należy przede wszystkim od lektury oznaczeń na metkach. Trzeba stosować się do zaleceń producenta. Jedne sukienki można wyprać w pralce, inne wymagają prania ręcznego, a jeszcze inne najlepiej oddać do pralni. Najbezpieczniej jest przyjąć założenie, że jeżeli na metce brakuje informacji o tym że sukienkę można uprać ręcznie lub w pralce, to oznacza, że wymaga ona specjalistycznego czyszczenia chemicznego. A zatem w takim układzie powinna trafić do pralni.

 

W przypadku modeli, które można prać we własnym zakresie trzeba przestrzegać kilku zasad. Na początek kilka słów o praniu ręcznym. Na ogół producenci zalecają to robić w letniej wodzie – o temperaturze 30 stopni. Używa się do tego stosownych środków piorących przeznaczonych do określonego rodzaju tkaniny. Co się zaś tyczy prania w automacie, to pralka powinna być ustawiona na niskie temperatury. Zabieg ten nie niszczy materiału – ponadto jest to oszczędność. Im bowiem wyższa temperatura prania, tym więcej energii elektrycznej zużywa pralka na podgrzanie wody – to potem znajduje odzwierciedlenie w wysokości rachunków. Program prania powinien być adekwatny do rodzaju tkaniny, ale gdy nie wiadomo jaki program nastawić, zawsze trzeba wybrać ten przeznaczony do prania tkanin delikatnych. Nie wolno też zapomnieć o selekcji ubrań trafiających do pralki. Dwukolorowe sukienki trzeba prać z odzieżą o podobnych kolorach – za punkt wyjścia przyjmuje się barwę jaśniejszą.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33934 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Obsługa bardzo szybko, przesyłki starannie zapakowane
2024-03-05
Jestem bardzo zadowolona.Bluzka super.Polecam.
pixel