Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prać płaszcz?

Musi być zatem czysty – to absolutna podstawa. W tym kontekście bardzo często pojawia się pytanie o to, w jaki sposób prać płaszcz?

 

Najlepsza pralnia chemiczna

 

Aby dowiedzieć się, jakie są zalecenia producenta dla danego płaszcza, należy dokładnie zapoznać się z informacjami z metki. Jeżeli znajduje się na niej znaczek w postaci przekreślonej wanienki, oznacza to, iż okrycie nie jest przeznaczone do prania w wodzie. Przekreślone kółko w kwadracie znaczy z kolei, iż płaszcza nie wolno suszyć w pralce bębnowej. Jeśli odzież jest przeznaczona do czyszczenia chemicznego, na metce widnieje kółko z literą P bądź z kreskami. Jaka jest z tego konkluzja? Otóż gdy wyraźnie zaznaczone, że płaszcza nie wolno prać w wodzie, a jedynie chemicznie, trzeba go oddać do chemicznej pralni – nawet, jeśli się wydaje, że materiałowi woda nie zaszkodzi. Tymczasem po takim praniu mocno się on skurczy i wtedy będzie kłopot. Pralnie chemiczne dysponują odpowiednimi urządzeniami i środkami przeznaczonymi do czyszczenia oraz prasowania odzieży. Ważne jest to, by znaleźć solidną pralnię, najlepiej sprawdzoną i poleconą. W sytuacji, kiedy na płaszczu nie ma metki, lepiej nie ryzykować samodzielnym praniem.

 

Domowe sposoby

 

Jeżeli płaszcz zostanie zabrudzony w jednym tylko miejscu, można spróbować poradzić sobie z tym we własnym zakresie, zachowując przy tym ostrożność. Należy przede wszystkim zapomnieć o umieszczaniu okrycia w pralce, tego typu zabrudzenia można usuwać tylko i wyłącznie ręcznie. Kluczowe znaczenie w tym momencie ma to, z jakiego materiału płaszcz został uszyty. Dla przykładu kaszmir jest bardzo delikatny – czyści się go w zimnej wodzie z dodatkiem odpowiedniego płynu, a suszy na leżąco, po uprzednim zrolowaniu w ręczniku usunięciu nadmiaru wody poprzez delikatne uciskanie. Z kolei zabrudzenia z płaszcza wełnianego usuwa się m. in. wodą destylowaną i amoniakiem. Oczywiście, gdy domowe sposoby nie skutkują, płaszcz powinien trafić do pralni chemicznej.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 36957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-25
jak zwykle profesjonalnie
2024-07-24
Bardzo szybka realizacja zamówienia.
pixel