Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-09-29

Jak prać kurtkę zimową?

Niezbędne jest zatem jej pranie i czyszczenie – zabiegi te pozwalają utrzymać ją dość długo w niezłej kondycji. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji i konserwacji kurtek zimowych.

 

Pranie ręczne iw pralce automatycznej

 

Generalnie rzecz biorąc, istnieją dwa sposoby prania kurtek zimowych – w pralce automatycznej oraz ręczny. Przed przystąpieniem do prania należy pozapinać rzepy i zamki, a jeśli kurtka ma odpinane elementy takie jak np. kaptur czy podpinka, należy je prać oddzielnie, po odpięciu. Rzecz jasna nie wolno zapomnieć o zapoznaniu się z informacjami zapisanymi na metce – niekiedy bowiem są przeciwwskazania do prania w pralkach automatycznych, wówczas pozostaje jedynie pranie ręczne.

 

Czyszcząc kurtkę w pralce, nie wolno ustawiać wysokiej temperatury, ponieważ zachodzi wtedy spore ryzyko, że specjalna powłoka wodoodporna zostanie uszkodzona. Po zakończeniu cyklu prania konieczne jest jeszcze zaimpregnowanie kurtki – w tym celu w przegródce na proszek umieszcza się odpowiedni preparat. Obecnie w sklepach są dostępne środki do impregnacji kurtek zimowych. Piorąc kurtkę ręcznie, też nie należy używać zbyt gorącej wody, dodatkowo należy pamiętać o starannym i dokładnym płukaniu. W tym przypadku także znajdują zastosowanie środki impregnujące, np. w sprayu.

 

Kurtki puchowe i z membraną

 

Sposób pielęgnacji jest w ogromnym stopniu uzależniony od rodzaju kurtki zimowej. I tak dla przykładu kurtek puchowych nie pierze się chemicznie. Chemiczne pranie jest dość specyficzne i nie każdy typ odzieży się do niego nadaje. Puch pod wpływem stosowanych w pralniach chemicznych substancji przesusza się i kruszy, więc na dłuższą metę pożytek z tak upranej kurtki będzie niewielki. Piorąc kurtkę puchową, trzeba liczyć się z tym, że puch będzie się zbijał w kulki, stąd tak ważne jest właściwe suszenie kurtki.

 

W przypadku kurtek z membraną ważne jest zaś to, by do prania nie używać tradycyjnych proszków i płynów, a jedynie specjalnie do tego przeznaczonych preparatów.  

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.


Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32285 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-30
Dziękuję bardzo,jestem bardzo zadowolona, wszystko ok! sprawnie, zgodnie z opisem!
2023-11-29
Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko !
pixel