Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-12-04

Jak odczytać symbole z metki umieszczonej na sukience

Pozwoli nam to nie tylko poznać dokładnie materiały, z jakich powstała nasza kreacja, ale też zapoznać się ze sposobami jej prania i przechowywania.

 

Co możemy odczytać z metki

 

Metka zawiera zazwyczaj takie informacje o towarze jak: nazwę producenta, nazwę produktu, rodzaj materiału z jakiego jest wykonany, sposób konserwacji, rozmiar. Oprócz informacji umieszczonych słownie, znajduje się na niej również wiele symboli, które powinnyśmy umieć odczytać. Miska z cyferkami w środku wskazuje temperaturę, w jakiej należy prać daną odzież, jest to np. 30 lub 60 stopni. Jeżeli nad miską umieszczona jest ludzka ręka, oznacza to, że możemy zakupioną odzież prać tylko ręcznie. Umieszczona pod miską pozioma kreska informuje nas natomiast o tym, że powinniśmy prać to ubranie w programie specjalnym, przeznaczonym dla delikatnych tkanin. Kółko wpisane w kwadrat oznacza możliwość suszenia w suszarce, gdy jest przekreślone, nie wolno tego robić. Trzy pionowe kreski oznaczają, że nie należy odwirowywać danej sztuki odzieży, tylko ją powiesić. Jedna pozioma kreska oznacza suszenie w stanie rozłożonym. Wpisane w trójkąt litery CL informują nas o tym, że do parania możemy użyć wybielaczy, taki sam przekreślony trójkąt to informacja, że absolutnie nie wolno nam tego robić. Znajdująca się w kółku litera P to wskazówka dla pralni chemicznej, dotycząca środka zalecanego przy praniu. Na symbolu żelazka może znajdować się jedna, dwie lub trzy kropki. Jest to dla nas niezwykle pomocna wskazówka dotycząca prasowania: jedna kropka - najniższa temperatura, dwie kropki – średnia temperatura, trzy kropki – temperatura najwyższa. Przekreślony symbol żelazka oznacza natomiast, że danej rzeczy nie należy prasować.

 

Przydatna wiedza

 

Umiejętność odczytywania symboli z metek pozwoli nam jeszcze szybciej uporać się z praniem i prasowaniem, a przede wszystkim pozwoli mieć pewność, że ukochana sukienka po tych czynnościach będzie nadal wyglądała jak nowa.  

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33852 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Wszystko ok.
2024-03-01
Sukienki bardzo ładne i trzymające rozmiar w zgodzie z tabelą rozmiarów .Polecam ten sklep .Bardzo szybka obsługa .
pixel