Jak nosić tej wiosny modną, intensywną żółć?
data publikacji: 03.03.2020 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.
Żółć plus dżins
Casualowy styl to przede wszystkim dżins. Wiosną warto dodać mu energii, czyli na przykład dołożyć coś żółtego. Dżins dobrze łączy się z tym kolorem, w dodatku mamy do wyboru kilka kombinacji – ciemny granat świetnie wygląda w towarzystwie głębokiej, bursztynowej żółci oraz odcieni pastelowych, niebieski dżins można łączyć z mocno nasyconą, jaskrawą żółcią, do spranego błękitu pasują żółcie neonowe oraz słodkie pastele.
Intensywna żółć może być w takim zestawie kolorem wiodącym – mamy na przykład długą, rozkloszowaną sukienkę boho z żółtej bawełny i krótką kurteczkę z dżinsu albo dżinsową spódniczkę mini, żółty golf oraz żółty trencz. Najpopularniejszą wersją jest jednak komplet złożony z niebieskich dżinsów i żółtej bluzki, dlatego przyda się tu jakiś niebanalny fason, tak by stylizacja wyglądała naprawdę oryginalnie.
Żółty T-shirt może być na przykład z niewielkim, czarnym napisem albo kontrastową lamówką w tenisowym stylu retro. W elegantszej wersji mamy satynową bluzkę z gęstymi marszczeniami i bufiastymi rękawami albo nowoczesny top o asymetrycznej linii. Bardzo efektownie wyglądają także bluzki romantyczne, z marszczoną stójką dekoracyjnymi mankietami. W stylu boho są lekkie bluzeczki wykończone gładkim haftem kwiatowym i sznurowaniem przy dekolcie.
Żółta bluzka pasuje nie tylko do spodni, ale i do spódniczki. Do prostych, denimowych tub najlepiej założyć bluzkę o wymyślniejszym kroju, z kolei minimalistyczne topy oraz zwykłe T-shirty to dobre uzupełnienie dla spódnicy na przykład w falbaną lub w stylu patchworkowym.
Neutralne tło
Głęboki odcień żółci warto podkreślić neutralnym kolorem jak nude, cielisty róż albo bardzo blady brąz. Stonowane, cieliste kolory są mało kontrastowe, dlatego stylizacja nie jest tak krzykliwa jak z miks żółci z czernią albo bielą – wręcz przeciwnie, blady, neutralny odcień tonuje mocną żółć i dzięki temu da się ją wprowadzić do bardziej formalnego stroju.
Żółta sukienka wizytowa wyda się elegantsza, gdy założymy do niej jasnobeżowy żakiet oraz szpilki nude. Biurową, jasnobrązową garsonkę można ożywić żółtą bluzką z jedwabiu. Do żółtej, ołówkowej spódnicy zakładamy cielistą koszulę z satyny oraz pantofle w odcieniu pudrowego różu. Żółte kuloty albo spodnie z wysokim stanem wystarczy połączyć z pudrową koszulą o klasycznym kroju i cielistymi pantoflami na prostych słupkach, by nadawały się do pracy czy eleganckie przyjęcie w ciągu dnia.
Neutralne, cieliste odcienie sprawiają też, że żółć wygląda naprawdę wiosennie, jest odświeżająca i bardziej twarzowa niż w mocno kontrastowych zestawach. Całość nie będzie wyglądała mdło, jeśli sięgniemy po ten bardzo żywy odcień żółci, jak na przykład najmodniejsze w tym sezonie odcienie Mango Mojito oraz Aspen Gold. Zawsze też można dodać do zestawu jakiś wzmacniający akcent, na przykład wąski pasek w odcieniu czekoladowym albo wiszące kolczyki z onyksów.
Oryginalnie z zielenią
O wiele wyrazistszy jest miks żółci z zielenią, choć w dalszym ciągu jest to kontrast w miarę łagodny, nie tak mocny jak połączenie z czernią. I dzięki temu żółto-zielona stylizacja wygląda też bardziej wiosennie, bo mamy dwa soczyste kolory kojarzące się z tą porą roku.
Zieleń musi dobrze współgrać z żółcią, dlatego sięgamy po kolory tak samo nasycone – pastele łączymy z pastelami, żółcie jaskrawe z jaskrawymi zieleniami, żółcie ciemne z zieleniami głębokimi. Stylizację można spiąć neutralnym granatem, wtedy strój nabierze bardziej wizytowego charakteru.
Żółć i zieleń można łączyć blokowo, tak by powstał nowoczesny, lekki zestaw – to na przykład zielone spodnie i żółty żakiet, zielona spódnica midi i żółty bliźniak, żółta sukienka do kolan i zielony płaszcz z szerokim paskiem w talii. Jeśli stylizacja ma wyszczuplać, jeden z kolorów musi zajmować mniej więcej 2/3 stylizacji – mamy na przykład zielone spodnie z wysokim stanem i krótki, pudełkowy top w odcieniu żółci albo żółtą spódnicę maxi o trapezowej linii i dopasowaną do ciała bluzkę bez rękawów, wpuszczoną do środka, tak by było widać talię.
W warstwowych stylizacjach żółć lepiej dawać do środka, bo jest to kolor jaśniejszy i jaskrawszy, a więc bardziej pogrubiający. Ciekawym rozwiązaniem są też zielone sukienki wyjściowe z wąskimi, żółtymi wstawkami, które optycznie modelują figurę.
Odświeżająca biel
W wiosennych propozycjach nie może zabraknąć bieli, która z żółcią tworzy efektowny, odświeżający zestaw, idealny na tę porę roku. Biel jest korzystniejsza od czerni, która bardzo mocno odcina się od żółtego koloru, a jeśli zależy nam na wyrazistym kontraście, wystarczy sięgnąć po żółć ciemną i nasyconą, jak bursztyn czy szafran.
To miks kolorów, który świetnie odnajduje się w różnych stylistykach. Podkręca klasyczne stylizacje – tradycyjna, ołówkowa spódnica i koszulowa bluzka wyglądają zupełnie inaczej, gdy w zestawie pojawi się odważny odcień, jak właśnie jaskrawa żółć. To także doskonały pomysł na wiosenną stylizację romantyczną – zwiewne, dziewczęce fasony dzięki żywszym kolorom bardziej pasują dojrzałym kobietom. Styl sportowy? Również pasuje, żółć w atrakcyjny sposób przełamie neutralną monotonię.
Tej wiosny warto zwrócić uwagę na biało-żółte wzory, które zdobią sukienki codzienne, spodnie, koszule, kurtki bomberki – intensywna żółć ładnie wygląda i na wzorach
geometrycznych, i na roślinnych, romantycznych printach. Można też w jednym zestawie wykorzystać dwa różne motywy – spódnica jest na przykład w wąskie paski, a koszula w efektowne kwiaty.
Do stylizacji z bielą można dodać jeszcze nasycony, jasny błękit, najlepiej na pojedynczym, ekstrawaganckim dodatku jak wielki pierścionek, lakierowana torebka czy ozdobny pasek z geometryczną klamerką. Wizytowy zestaw ożywiamy miedzianymi szpilkami albo miedzianą torebką – metaliczny połysk doda elegancji, a miedź jest oryginalniejsza od tradycyjnego złota, które zresztą w towarzystwie żółci nie wygląda aż tak imponująco.
Z drapieżnymi wzorami
Intensywna żółć pasuje do egzotycznej stylistyki, dlatego wszelkie zwierzęce printy dobrze się z tym kolorem łączą. Najbardziej oczywistym wyborem jest panterka, koniecznie w głębokich, ciepłych kolorach – idealnie jest, gdy cętki wykorzystują dokładnie ten sam odcień żółci, który pojawi się na pozostałych elementach stroju. W przypadku fasonów takich jak wiosenny kombinezon czy długa sukienka wystarczą proste buty w lamparcie cętki, ale do spodni czy krótkiej spódnicy można założyć bluzkę w panterkę, byle tylko była ona w eleganckim fasonie.
Zwierzęce wzory bez żółci, jak paski zebry, można połączyć z romantycznym fasonem, wtedy kontrast mocnych kolorów nie będzie tak przytłaczający – mamy na przykład pasiastą bluzeczkę z dekoltem carmen i dzianinowe spodnie dzwony. Sprawdzi się też stylistyka retro – żółta bluzka jest z ażurowej dzianiny, w fasonie lat 70-tych, wzorzysta spódnica ma klasyczny, trapezowy krój podkreślony grubymi przeszyciami.
Ekstrawaganckie buty
Choć żółć to jeden z kolorów sezonu, nie wszystkie kobiety dobrze się w nim czują, zwłaszcza gdy chodzi o tę intensywną wersję. Przygodę z żółcią można więc rozpocząć od akcesoriów, a ciekawy fason żółtych butów jest najmniej kłopotliwym rozwiązaniem.
W stroju formalnym, jak szara garsonka czy granatowy kostium z ołówkową spódnicą, w zupełności wystarczą jaskrawe, żółte szpilki – klasyczny fason podtrzyma elegancki wygląd, a żółty odcień doda tradycyjnym ubraniom nieco wyrazistości. Do prostej sukienki wizytowej pasują czółenka na wymyślnych obcasach – intensywną żółć dodać można nie tylko do kolorów neutralnych, ale i kreacji w odcieniu szmaragdowej zieleni, fioletu czy bordo.
W zestawach casualowych odnajdą się najbardziej ekscentryczne fasony żółtych butów i tu również nie trzeba ograniczać się do neutralnego tła – ekstrawaganckie, żółte pantofle pasują na przykład do rudobrązowych dżinsów rurek, czerwonej spódnicy, zielonej szmizjerki, turkusowej sukienki boho.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.