Jak nosić sukienki w stylu lat 60-tych?
Dziś można powiedzieć, że wielu projektantów inspiruje się modą pochodzącą z tamtych czasów, czego efektem są kolekcje sukienek w stylu lat 60-tych. Jak nosić takie kreacje i jakie dodatki są do nich najlepsze?
Cechy charakterystyczne sukienek z lat 60-tych
Styl lat 60-tych był na pewno bardzo interesujący w modzie damskiej, skoro co kilka lat sięgają po niego kolejni projektanci. W kolekcjach pojawiają się pensjonarskie sukienki, z rozkloszowany dołem, czy grzeczne mini sukienki.
Typową cechą sukienek z tamtych lat jest właśnie długość. Lata 60-te to okres wolności obyczajowej. Sukienki stawały się wówczas coraz krótsze, a panie w końcu mogły zacząć bardziej eksponować swoje nogi. Mini sukienki z lat 60-tych miały prosty fason z podwyższoną talią.
Kolejnym trendem w modzie z lat 60-tych były talkowane, mocno rozkloszowane sukienki na szerokich spódnicach.
Ciekawą propozycją, widoczną również we współczesnych stylizacjach, były sukienki sięgające do połowy uda, w intensywnych, mocnych kolorach. Niejednokrotnie ozdabiane były one wyrazistymi, geometrycznymi wzorami, przyciągającymi wzrost. Kratka i abstrakcyjne wzory to kolejne charakterystyczne cechy sukienek w stylu lat 60-tych.
Uosobieniem wyzwolonej, pewnej siebie kobiety, były krótkie kreacje, zdobione zminimalizowanym dekoltem w łódkę lub okrągłym kołnierzykiem. Takie sukienki a`la pensjonarki już kilka sezonów wcześniej pojawiły się na światowych wybiegach modowych.
Jak je nosi?
Krótkie sukienki w stylu lat 60-tych przeznaczone są na nieoficjalne spotkania, na randkę czy imprezę z przyjaciółmi. Z kolei sukienki z kołnierzykami, do pół uda będą odpowiednie do pracy, zwłaszcza, jeśli zestawimy je z modnymi dziś szpilkami na platformie.
Rozkloszowane sukienki będą zaś odpowiednie na przyjęcia czy imprezy rodzinne. Kobiety wybierające takie stylizacje wyglądają dziewczęco i subtelnie.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.