Jak nosić spodnie w stylizacjach wieczorowych?
data publikacji: 28.11.2017 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.
Wszystko w jednym kolorze
Z wyjątkiem bardzo formalnych okazji, które wymuszają klasyczny strój wieczorowy albo balowy, kobieta jak najbardziej może zastąpić sukienkę eleganckimi spodniami. A najłatwiejszy sposób na stworzenie atrakcyjnego, pasującego do sytuacji stroju to utrzymanie stylizacji w czerni. Jest to kolor, który jednoznacznie kojarzy się z wieczorowymi kreacjami i zawsze dodaje szyku, choć warto go dodatkowo podkreślić luksusowymi tkaninami – czarne spodnie mogą być z jedwabiu albo aksamitu, do tego dodajemy szyfonową koszulę albo koronkowy top, skórzane dodatki oraz elegancki, delikatnie połyskujący żakiet.
Przyda się też elegancka, metalowa biżuteria – nie tylko ożywi strój i nada mu wieczorowego charakteru, ale też rozświetli ubiór, tak że bardzo ciemna stylizacja nie będzie postarzać. Styl biżuterii jest dowolny, w zależności od własnych preferencji, aczkolwiek warto wykorzystywać kontrasty – do tradycyjnych fasonów dodajemy ekstrawaganckie ozdoby o futurystycznych kształtach, z kolei nowoczesne ubrania najładniej będą wyglądać w otoczeniu biżuterii vintage albo klasycznych, prostych drobiazgów jak sznur z pereł czy niewielkie, srebrne kolczyki koła.
Total look w innej wersji? Można spróbować z bielą, jeśli materiał jest bardzo luksusowy i zastosujemy dużo ozdobnej biżuterii. Nadaje się także granat – wybieramy połyskujące materiały, mogą to być nawet cekiny, do tego srebrna biżuteria i efektowny, czerwony akcent, np. karminowa szminka.
Z dodatkiem zwierzęcych motywów
Eleganckie, klasyczne garnitury świetnie się sprawdzają w roli wizytowego stroju, wystarczy tylko ożywić je efektownymi, drapieżnymi dodatkami. Zwierzęce motywy nadają się do tego znakomicie i da się je dopasować praktycznie do każdego koloru garnituru. Zestawy czarne, beżowe czy białe idealnie uzupełni panterka, która może się pojawić na bluzce, butach, torebce, biżuterii. Do bieli i czerni pasuje też kolorowa, wężowa skóra, natomiast gdy garnitur jest w innym kolorze, dokładamy do niego wężową skórę w odcieniu czerni albo szarości. Garnitur czerwony, różowy, niebieski albo fioletowy świetnie wyglądać będzie z odrobiną pasków zebry, z kolei pastele warto łączyć z panterką, tyle że w czarno-szaro-białej wersji.
Bardzo ważne jest rozsądne dawkowanie zwierzęcych wzorów – jeśli top jest w lamparcie cętki, buty i torebka powinny być gładkie, natomiast gdy stosujemy panterkę i na butach, i na torebce, dobrze by było, gdyby te motywy trochę się różniły. Zwierzęce printy koniecznie muszą iść w parze z eleganckimi materiałami i prostymi fasonami, w przeciwnym razie będą wyglądać kiczowato. Można jednak pozwolić sobie na seksowne formy – ponieważ garnitur nadaje stylizacji bardzo stonowanego wyglądu i nie eksponuje zanadto ciała, dopuszczalny jest na przykład wzorzysty top z kuszącym dekoltem albo bardzo wysokie szpilki.
Choć zwierzęcych wzorów nie powinno się ze sobą mieszać, w przypadku kobiecego garnituru można poeksperymentować z takim rozwiązaniem. Robimy to wtedy, gdy garnitur ma prosty, nowoczesny albo klasyczny krój i jest w neutralnym kolorze – przykładowo, do białego kompletu można założyć top w panterkę oraz szpilki w paski zebry.
Bardzo szerokie nogawki
Spodnie noszone wieczorem nie powinny mieć zbyt casualowego kroju, dlatego tak często wizytowe fasony mają bardzo szerokie nogawki, a ich atrakcyjną formę podkreśla dodatkowo lejący się materiał. Dzięki temu wieczorowe dzwony przypominają trochę długą, elegancką spódnicę, co ułatwia stworzenie ładnej, kobiecej stylizacji.
Co pasuje do szerokich spodni? Najlepsze są dość krótkie, geometryczne topy na szerokich ramiączkach – na długość powinny tylko lekko zachodzić na pasek spodni, tak by zakryć goły brzuch, ale jednocześnie wyraźnie podkreślić talię. Dłuższe bluzki też pasują, ale nie powinny sięgać dalej niż za pośladki, poza tym wskazane jest wiązanie w talii, by nie zaburzać proporcji ciała – idealna jest tu bluzka z baskinką albo luźna, kopertowa koszula. Brak paska dobrze wygląda jedynie na wiotkich sylwetkach, w pozostałych przypadkach figura będzie się wydawać masywna, poza tym cały strój nabierze zbyt casualowego wyglądu.
Spodnie z szerokimi nogawkami można łączyć z eleganckimi, delikatnie prześwitującymi bluzkami koszulowymi. Bluzki zawsze wkładamy do środka, a talię zaznaczamy paskiem, warto też tak dobierać akcesoria, by nie przytłaczały one stylizacji – do luźnych spodni i luźnej koszuli najbardziej pasują, proste, średniej wielkości torebki oraz klasyczne czółenka na niezbyt grubych słupkach.
Przy szerokich spodniach dolne partie ciała mogą się wydawać nieco masywniejsze, dlatego bardzo istotny jest kolor. Jasne odcienie są dobre dla szczupłych nóg i wąskich bioder, przy pełniejszych kształtach lepiej trzymać się sprawdzonej czerni oraz granatu. Bluzka za to może być bardzo kolorowa i wzorzysta – przykładowo, do granatowych spodni pasuje elegancki, pomarańczowy top z jedwabiu, a do czarnych spodni można założyć szyfonową koszulę w odcieniu starego złota, ozdobioną wielkimi, czerwonymi kwiatami.
Seksowne, obcisłe spodnie
Na wieczór pasować będą również spodnie wąskie, mocno dopasowane do nóg, o kroju cygaretek albo krótkich rurek. Muszą to być spodnie z eleganckiej, grubszej tkaniny, nadawać się będą także modele skórzane. Pod względem kolorów trzymamy się klasyki – zawsze dobrze wygląda czerń, prócz tego można sięgnąć jeszcze po biel, granat albo srebrny odcień szarości.
Spodnie z wąskimi nogawkami warto zestawić z luźną koszulą. Oczywiście, musi być ona z ładnego, eleganckiego materiału, przydadzą się też efektowne wykończenia, na przykład błyszczące mankiety, ozdobne wiązanie pod szyją, stylowy żabot. Koszula, mimo swojego luźnego kroju, musi się prezentować wieczorowo, dlatego wybieramy fasony choć trochę podkreślające sylwetkę, poza tym wszystkie dodatki w stylizacji powinny być bardzo kobiece – do zestawu zawsze dodajemy wysokie, nowoczesne szpilki, modną torebkę o geometrycznym kształcie i nieco ekstrawagancką, złotą bądź srebrną biżuterię.
Jeszcze bardziej elegancko wypadną wąskie spodnie w komplecie z dopasowanym żakietem. Zestaw może swoim krojem przypominać męski frak lub smoking, z tą różnicą, że marynarka jest mocno taliowana i ma ostro wykończony, bardzo głęboki dekolt – pod spód zakładamy elegancki gorset albo gładki, jedwabny top w kontrastowym kolorze. Całość utrzymujemy w ciemnym kolorze, dodając odrobinę czerwieni albo różu, a jeśli chodzi o biżuterię oraz torebkę, najlepsza będzie stylistyka retro.
Kombinezon zamiast sukienki
Sukienki wizytowe można wymienić na modny kombinezon. To nawet bezpieczniejsza opcja niż zestaw złożony z klasycznych spodni oraz topu, ponieważ wiele kombinezonów to fasony zaprojektowane właśnie z myślą o wieczornych wyjściach. Atutem kombinezonu jest i to, że często sylwetka wygląda w nich dużo zgrabniej niż w spodniach w komplecie z koszulą, trzeba jednak znaleźć fason idealnie dopasowany do własnej figury.
Kobiety wysokie i szczupłe powinny szukać modeli luźnych, z szerokimi nogawkami i modnie zbluzowanym topem – talię podkreśla szeroki, metaliczny pasek. Przy lekkiej nadwadze dobrze się sprawdzą kombinezony ozdobnie pomarszczone na brzuchu i biodrach, z efektownym, gorsetowym wykończeniem podkreślającym biust, natomiast dla kobiet szczupłych lecz niskich najlepsze będą kombinezony na ramiączkach, dopasowane do sylwetki, z odważnym dekoltem w szpic.
Kombinezony można stylizować monochromatycznie, ale zawsze przyda się choć niewielki drobiazg w innym kolorze, na przykład zielony, wężowy pasek, czerwone szpilki, turkusowe kolczyki, jaskrawa torebka. Kombinezony wizytowe najczęściej są czarne i w tej właśnie wersji prezentują się najbardziej elegancko. Wiele jednak zależy od materiału – jeśli jest to połyskujący jedwab, kombinezon równie dobrze może być w odcieniu oliwkowej zieleni, błękitu lub granatu, zwłaszcza gdy do stylizacji doda się modne, metalowe ozdoby.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.