Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-08-29

Jak (nie)ubierać się do biura?

 Korporacyjny dress code wymaga, aby wszyscy pracownicy danej firmy ubierali się w określony sposób. Niemniej, dyrektorzy, menadżerowie czy kierownicy poszczególnych działów mogą nie podlegać takim wyznacznikom. Jeśli na wysokich stanowiskach w strukturze organizacyjnej znajdują się panie, powinny one ubierać się elegancko, ale niekoniecznie w garnitur od męża. Muszą wypośrodkować one konieczność podkreślenia swojej kobiecości z tym, aby ich stylizacja nie umniejszała nic ich kompetencjom i fachowości. Jak ubierać się do biura, a jakie stroje będą całkowicie zakazane w takim przypadku?

Zakazane zestawy

Sukienka na ramiączkach, do której nijak nie można założyć stanika na pewno będzie dobra na plażę, czy na spacer w wakacyjnym kurorcie, ale do biura nie będzie ona odpowiednia. Zbyt dużo odkrywa i sprawia, że kobieta staje się obiektem seksualnym. Wielu panów podczas rozmów biznesowych z taką kobietą nie będzie mogła skupić się na przedmiocie rozmowy, a wypowiedzi swojej rozmówczyni może traktować z przymrużeniem oka. Na pewno każda bizneswoman chciałaby być traktowana „na poważnie” podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Strój może być w tym pomocny lub może całkowicie przeszkadzać w swojej perfekcyjnej autoprezentacji.

Do biura nie nośmy butów na bardzo wysokich obcasach, ale i japonki, nawet latem, również powinny być wykluczone. Mocno wycięte topy i bluzki, spódniczki daleko nad kolano nie są mile widziane w biurach.

Istnieje uniwersalna zasada w doborze stylizacji dla bizneswoman, że im więcej ciała pokazujemy, tym więcej władzy oddajemy. Strój biurowy powinien zdecydowanie odróżniać się od stroju, który ubieramy na randkę lub na kolację. Pomimo, że sukienka mała czarna jest uniwersalna, to jednak do pracy niekoniecznie będzie się nadawała.

Osobista marka

Każdy z nas ma swoją osobistą markę, którą tworzy między innymi strój. Panie pracujące w biurach, spotykające się z klientami i kontrahentami, swoim strojem powinny podkreślać swoje kompetencje zawodowe, jednocześnie nie odejmując sobie nic ze swojej kobiecości. 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32393 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-05
Jestem bardzo zadowolona Ładna sukienka rozmiar zgodnie z zamówieniem.
2023-12-05
Bardzo dobra obsługa
pixel