Jak modnie wystylizować zieloną sukienkę?
Eleganckie paski
Klasyczny, pasiasty print idealnie pasuje do casualowej elegancji – w paski jest na przykład luźna, jedwabna koszula albo sportowa marynarka, którą zakładamy na prostą sukienkę do kolan albo dzianinowy ołówek midi. Wzór nie musi być koniecznie biało-czarny, bo pasują także paski biało-granatowe albo białe z dodatkiem bardzo ciemnej zieleni – w tym drugim przypadku print musi się wyraźnie odcinać od koloru sukienki. Dodatkową warstwą w stylizacji z paskami jest beżowy trencz lub inny lekki płaszcz w klasycznym fasonie. Zestaw uzupełniamy wysokimi kozakami z białej skóry albo zamszu, natomiast pozostałe akcesoria są zielone, tyle że jest to zieleń całkiem inna od tej na materiale sukienki. W zimowych lub przejściowych stylizacjach warto w ten sposób zestawić dwie sukienki – pierwsza to długa, dopasowana do ciała tuba z zielonej dzianiny, a druga to zwiewna, koszulowa midi, którą zapinamy tylko częściowo na wysokości talii. Sprawdź też: atrakcyjne sukienki w paski
Z czerwienią i różem
Czerwone dodatki bardzo pasują do zieleni jasnej i nasyconej – w takim odcieniu może być dzianinowa sukienka codzienna albo elegancki, wełniany ołówek noszony w komplecie ze stylowym kardiganem. Kolor czerwony trafia na krótki, nowoczesny żakiet lub elegancki płaszczyk z wiązaniem w talii, natomiast gdy sukienka jest na ramiączkach albo z krótkimi rękawami, pod spód warto założyć czerwoną bluzkę z wysoko zabudowanym, ozdobnym dekoltem.W kolorze różowym są pozostałe akcesoria, czyli między innymi buty, torebka, szalik, rękawiczki, pasek. Najbardziej nadaje się róż cukierkowy, podkreślony połyskiem albo ozdobną fakturą, na przykład gadziej skóry, można też wykorzystać róż pudrowy na modnych, ekstrawaganckich dodatkach typu torebka obszyta pluszem czy satynowe botki ozdobione piórami.
Zieleń wykończona czernią
W tym sezonie z czernią poleca się nosić głównie te zielenie pastelowe, natomiast sama czerń powinna być zgaszona, matowa, na miękkich, przytulnych tkaninach, dzięki czemu będzie mniej przytłaczająca. Czerń jest odpowiednim dodatkiem do sukienki midi albo maxi, o ciekawym kroju, z dość grubej tkaniny – w kolorze czarnym może być żakiet w stylu retro, wełniany kardigan, trencz, długa koszula ze spranego denimu.Czarne są także rajstopy, ale już buty mają odcień znacznie jaśniejszego brązu – ze względu na to, że są kontrastowe, powinny być na wysokich obcasach. Torebka oraz pozostałe akcesoria także wykorzystują brąz, ale nie jako gładki kolor, tylko na wzorach, jak na przykład brązowo-biała pepitka czy orzechowo-czarne paski. Ważnym elementem stroju jest jeszcze rozjaśniająca biżuteria z zielonymi i błękitnymi kamieniami.
Granat i pomarańcz
Z granatem idealnie harmonizują zielenie chłodne, niezbyt ciemne, oraz odcienie morskie. Granat dodaje elegancji, dlatego sukienka może być sportowa, w dresowym fasonie albo oversize, choć i te bardziej wizytowe fasony też będą odpowiednie. W kolorze granatowym jest taliowany żakiet, ewentualnie kardigan z wiązaniem na pasek, a do sukienki midi można także założyć nowoczesną, długą kamizelkę o żakietowym kroju. Kontrastowym akcentem są pomarańczowe botki z lakierowanej skóry lub satynowe szpilki z ostrymi noskami. Niezależnie od długości sukienki warto założyć cieliste rajstopy, które razem z jaskrawymi butami stworzą monochromatyczny, wysmuklający nogi blok, w casualowych strojach rajstopy wymieniamy na pomarańczowe legginsy. Resztę stylizacji stanowią czarne, klasyczne akcesoria z metalowymi zdobieniami lub neutralne, chłodne szarości. Obejrzyj: wiosenne sukienki casualowe
Wizytowo z brązem
Ciemna zieleń wyjątkowo ładnie się prezentuje w towarzystwie wyrazistych brązów jak chociażby odcień koniakowy. Brąz mocniej kontrastuje z taką zielenią niż czerń, dzięki czemu całość nie wypada ponuro, poza tym brązowe dodatki lepiej eksponują oryginalny odcień sukienki i nawet w dużej ilości nie zdominują zielonej kreacji. Przy wyborze dodatków staramy się trzymać jednego odcienia, bo wtedy stylizacja będzie wyglądać bardziej elegancko, można za to zestawiać ze sobą różne faktury, jak płaszcz z mechatej wełny i lakierowane kozaki. Brąz, podobnie jak granat, tonuje ekstrawaganckie fasony, dlatego nawet do wizytowego stroju można założyć sukienkę o wymyślnym kroju. Zieleń z brązem idealnie się także nadaje do stylizacji retro – sukienka to na przykład rozkloszowany fason midi z plisami i żabotem pod szyją, żakiet ma klasyczną baskinkę i pensjonarski kołnierz, buty to skórzane czółenka z ażurowymi wstawkami. Do tych dwóch kolorów wystarczy jeszcze dodać tylko trochę złota albo jasnego beżu na metalicznych wstawkach.
Szary tweed
Tweedowa marynarka do zielonej sukienki jest krótka, o nowoczesnym kroju, z zapięciem na metalowy suwak zamiast klasycznych guzików. Tweed jest w szarą krateczkę, ale lamówki może mieć na przykład w odcieniu kobaltowym, jeśli zaś chodzi o samą sukienkę, to nada się tutaj fason prosty, z gładkiej tkaniny, o długości midi z dekoltem wyciętym w serek. Szarości pojawiają się także na butach. W casualowej elegancji dobrze się odnajdą płócienne slippersy na grubych podeszwach – też są one w kratkę, ale ich wzór jest większy i bardziej kontrastowy. Do wizytowego stroju zakładamy srebrne buty na wysokich obcasach oraz dużo srebrnej biżuterii, a jeśli żakiet nie ma ozdobnych lamówek, to dodatkowy, kontrastowy kolor pojawia się na przykład na pasku albo wiszących kolczykach.
Żółty i różowy
Jaskrawe zielenie warto łączyć z innymi mocnymi kolorami, a jedną z ciekawszych propozycji jest neonowa żółć w komplecie z intensywnym różem. Kolory te występują głównie w formie akcentów, chyba że zielona sukienka jest długa, w ekstrawaganckim fasonie, wtedy można pozwolić sobie na żółtą kurtkę czy jaskrawy, różowy płaszczyk ze skóry. W przypadku sukienki krótkiej, o prostym kroju, okrycie wierzchnie jest ciemnozielone, ewentualnie granatowe albo grafitowe. Dodatki w jaskrawych kolorach jak najbardziej pasują do stylizacji wieczorowych czy weselnych, wystarczy że będą to fasony typowo wizytowe, z eleganckim wykończeniem. W ciągu dnia stawiamy jednak na akcesoria sportowe, jak żółte sneakersy z różowymi paskami, jaskrawa bomberka albo bluza dresowa, czapka z daszkiem, wielka płócienna torba na ramię. Więcej znajdziesz: modne sukienki na przyjęcie
Oliwkowa zieleń plus zgaszone kolory
Zieleń oliwkowa to spokojny kolor z neutralnej palety, który można nosić z przeróżnymi dodatkami. W tym sezonie poleca się łączyć ją z innymi stonowanymi odcieniami jak pastelowa żółć, przydymiony fiolet, taupe, siny niebieski – mimo że są to całkiem inne barwy, to jednak kontrast jest łagodny, dlatego to korzystne rozwiązanie przy pełniejszej figurze, której nie służą zestawienia mocno odcinających się od siebie kolorów. Krój oliwkowej sukienki może być dowolny, natomiast dodatki dobieramy w podobnym stylu, jeśli jednak szykujemy strój wizytowy, to sukienki codzienne warto otoczyć eleganckimi fasonami. Biżuteria nie musi być koniecznie ze szlachetnych metali, bo to oliwkowej zieleni nadają się także stylowe ozdoby boho.
Biel i zwierzęce printy
Biel doskonale się sprawdza jako uzupełnienie dla sukienek ciemnozielonych. W odcieniu bieli jest jednak tylko jeden dodatek, najlepiej żakiet albo kurtka, w ekstrawaganckich strojach można też wykorzystać modne futerko, kamizelkę z piórami czy sportowy bezrękawnik. Szukamy fasonów krótkich, tak żeby mocny kontrast bieli z zielenią nie poszerzył sylwetki, prócz tego polecany jest krój asymetryczny, odpowiedni zwłaszcza przy sukienkach mini. Pozostałe akcesoria są wykończone panterką albo innym zwierzęcym printem. Wzory mogą być wszędzie takie same, ale przy klasycznych, prostych fasonach warto wprowadzić większą różnorodność – dobrze jednak, aby wszystkie printy miały jeden wspólny odcień. Ciekawą opcją będą też zwierzęce wzory w lekko zmodyfikowanych kolorach, jak na przykład biało-fioletowe cętki albo różowo-szaro-biała skóra węża.
Źródło: https://fashiongum.com/womens-fashion/how-to-wear-green-dresses/
https://www.dressforanight.com.au/blogs/news/what-colours-complement-a-green-dress
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.