Jak modnie wyglądać w neutralnych kolorach?
Jak wybierać neutralne kolory do swojej stylizacji?
Paleta neutralnych kolorów obejmuje wszelkie odcienie brązów, beżu i szarości, klasyczną biel oraz jej złamane wersje jak na przykład ecru, do tego dochodzi jeszcze czerń, granat, blady błękit, khaki, pudrowy róż. Największą zaletą neutralnych kolorów jest to, że pasują do wszystkiego, więc gdy mamy problem z wyszukaniem odpowiednich dodatków, właśnie ta paleta przychodzi z pomocą. Neutralne kolory często stosuje się jako tło, ale z powodzeniem mogą one pełnić rolę odcieni wiodących. Kłopot w tym, że taka stylizacja może być nieco mdła, dlatego warto zwrócić uwagę na fasony oraz faktury tkanin, jak również na dopasowanie kolorów do własnego typu urody.
Oliwkowa zieleń
Oliwkowy odcień zieleni bardzo zyskuje w obecności bieli, dlatego decydując się na ten kolor warto nosić go właśnie w takich kontrastowych zestawach. Dobrym pomysłem jest pomieszanie stylistyk, czyli mamy na przykład proste dżinsy khaki i elegancką, luźną bluzkę z modnie marszczonej tkaniny albo satynową spódnicę midi i dresową bluzę zapinaną na metalowy suwak. Biel pojawia się na nowoczesnych dodatkach, można też wykorzystać ten odcień w stylizacjach warstwowych – pod oliwkową, militarną kurtkę zakładamy białą bluzkę z romantyczną stójką lub na białą koszulę zakładamy ekstrawagancką kamizelkę z jasnozielonego, sztucznego futerka. W stylizacjach wizytowych warto zwiększyć udział bieli, dzięki czemu casualowa, blada zieleń wyda się elegantsza. Koniecznie stosujemy ten kolor na luksusowych tkaninach – zakładamy na przykład spódnicę z żakardu, żakiet z aksamitu albo spodnie z grubej koronki. Oliwkowe fasony mogą być ekstrawaganckie, natomiast biel jest minimalistyczna, a całość wykańczamy czarnymi akcentami jak pikowana, mała torebka lub wizytowe klapki na wysokich obcasach.
Czarna sukienka maxi
Długa, dzianinowa sukienka z czarnej dzianiny to niezwykle wszechstronny fason. Może wyglądać stylowo także w wersji neutralnej – tworzymy długi, monochromatyczny blok i uzupełniamy go kontrastowymi odcieniami. Buty są czarne, ale muszą mieć ciekawy fason, jak na przykład pantofle Mary Jane, zamszowe koturny w ażurowe kwiatuszki czy rockowe botki na wysokich obcasach. Czarna jest także torebka noszona na długim pasku, musi jednak być z materiału, który wyraźnie odcina się od gładkiej dzianiny sukienki. Do czarnej maxi zakładamy luźną, białą koszulę, kremową kurtkę z denimu, satynową bomberkę, wełniany kardigan – styl białego dodatku jest dowolny, dobrze jednak, by kurtka nie była przesadnie długa, a jeśli sięga za biodra, to powinna mieć pasek w talii. Stylizację wykańczamy beżem, zakładając na przykład słomkowy kapelusz lub wiążąc pod szyją jedwabną apaszkę.
Brązowy kostium do pracy
Brąz to jeden z biurowych kolorów. Zapewnia elegancki, profesjonalny wygląd, ale nierzadko efekt końcowy jest po prostu nudny, co na szczęście można bez większego trudu zmienić. Przede wszystkim zwracamy uwagę na odcień brązu – niektórym kobietom bardziej pasują te ciemne, mocniej nasycone brązy, inne wyglądają lepiej w kolorach delikatnych i przydymionych.Druga rzecz to sam krój garnituru czy garsonki – szukamy fasonów nowoczesnych, o modnej, geometrycznej linii, dobrze dopasowanych do ciała. Spódnica może mieć ozdobne przeszycia na biodrach albo wąskie wstawki z ekoskóry, w przypadku spodni dobre wrażenie robią dzwoniaste, eleganckie nogawki zwieńczone szerokimi mankietami. Brązowy żakiet może być zapinany na złote guziki albo jest wykończony pod szyją ekstrawagancką stójką. Zamiast białej koszuli zakładamy bluzkę w odcieniu nasyconego błękitu, można też zostawić biel i uzupełnić zestaw turkusową apaszką lub chabrowym krawatem. Brązowe buty powinny być z lakierowanej lub wężowej skóry, inną opcją są stylowe, czarne mokasyny z metalowymi zdobieniami.
Brąz i błękit
Połączenie brązowego z niebieskim warto wykorzystać także w stylizacji casualowej. Neutralny błękit pojawia się na dżinsie, przy czym odchodzimy od klasycznych fasonów na rzecz czegoś o modniejszym kroju, jak dopasowana do ciała koszulowa sukienka codzienna z szerokim paskiem, asymetryczna spódnica midi, luźne spodnie z podwiniętymi mankietami, tunika w stylu boho. Brąz w takim zestawie może być intensywny, niemal jaskrawy, do tego podkreślony oryginalną tkaniną jak skóra, żakard, zamsz z wytłaczanym wzorkiem, haftowana dzianina, koronka z bawełny. Dobrym pomysłem jest trzymanie się stylu boho lub retro, ale zawsze taki strój wykańczamy nowoczesnym drobiazgiem.
Stylowa, granatowa spódnica
Granatowa spódnica to podstawa wielu wyjściowych stylizacji. Granat to stonowany odcień, więc można pozwolić sobie na modny krój bez ryzyka, że strój stanie się przez to mniej elegancki – sprawdzi się między innymi trapezowa maxi z wysokim stanem podkreślonym szeroką listwą, kopertowa spódnica z asymetryczną zakładką, prosta tuba wykończona z wielkimi kieszeniami na biodrach, trapezowa midi zapinana z przodu na gruby suwak. Do granatowej spódnicy zakładamy biały T-shirt lub nowoczesną bluzkę koszulową. Nada się także biała bluzka w romantycznym stylu, ale nie klasyczna – fason powinien wyróżniać się czymś ekstrawaganckim, jak ogromna kokarda przy jednym ramieniu lub rękawy ściągnięte w kilku miejscach aksamitnymi tasiemkami. Biały żakiet jest taliowany, o minimalistycznym kroju. Pantofle są czarne, z lakierowanej skóry, nowoczesne, ale też nawiązujące do mody romantycznej. Na torebce można wprowadzić neonowy kolor, inny sposób na ożywienie stroju to wiszące kolczyki retro z różowych lub żółtych kamieni.
Neutralne, zwierzęce wzory
Wiele zwierzęcych printów jest w kolorach bazowych, jak chociażby klasyczna panterka. Takie wzory są świetnym dodatkiem do niemal każdej neutralnej stylizacji, a szczególnie się je poleca do prostych fasonów casualowych, które ani krojem, ani kolorem nie zwracają na siebie uwagi. Dzianinowe sukienki wyjściowe można nosić w komplecie z wężowymi botkami lub szpilkami. Do klasycznej, dzianinowej mini pasuje cętkowany trencz. Do casualowych spodni wystarczy założyć szyfonową, wzorzystą bluzkę, a od razu strój zyskuje bardziej wizytowego charakteru. Jeśli chodzi o łączenie kolorów, to najbardziej stylowe są zestawy monochromatyczne – przykładowo, do sukienki z jasnoszarej dzianiny nadają się buty z wężowej skóry w odcieniach popielu, pudrowego różu i niewielkiej ilości czerni. Większe kontrasty sprawdzają się przy fasonach eleganckich, jak ołówkowa spódnica i jedwabna bluzka.
Brąz z czernią
Biel wydaje się być naturalnym dodatkiem do czerni, ale o wiele bardziej stylowo prezentuje się kontrast czerni z brązami. Powinny być to brązy dość jasne, ale nasycone, podkreślone ciekawym fasonem, jak modna kamizelka oversize z prążkowanej dzianiny, wielopoziomowa spódnica boho, krótka, mocno rozkloszowana sukienka z ozdobnymi kontrafałdami. Różnicę między brązem a czernią zaznaczamy tkaninami – mamy na przykład sweter z matowej, cienkiej dzianiny i spodnie z połyskującej skóry. W zestawie złożonym z nowoczesnych fasonów warto wykorzystać klasyczne groszki na szyfonowym topie lub eleganckim szaliku. Stylizację ozdabiamy jeszcze srebrną biżuterią z cyrkoniami.
Atrakcyjne wzory
Wzorów w neutralnej stylizacji może być zresztą więcej, nie tylko na samych dodatkach. Polecane są printy mocno kontrastowe, geometryczne, jak na przykład biało-czarne romby, jeśli jednak jest to stylizacja do biura, trzymamy się raczej tych delikatniejszych motywów, jak szare kwiaty na beżowym tle czy błękitno-białe paseczki. Wzory w odcieniach bieli i czerni można uzupełniać kontrastowymi odcieniami, ale przy pozostałych kolorach lepiej trzymać się total looku, tak by print na pewno pozostał na pierwszym planie – jeśli sukienka jest na przykład brązowa w oliwkowe zygzaki, zakładamy do niej kurtkę khaki, jasnozieloną torbę listonoszkę i stylowe, brązowe botki.
Źródło: https://www.thebudgetfashionista.com/archive/neutral-colors-fashion-advice1/ https://classyyettrendy.com/2020/12/3-ways-to-wear-neutral-colors-and-not-look-boring.html/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.