Jak modnie łączyć zielenie z żółcią?

Kontrastowe buty
Jedną z ciekawszych propozycji jest total look, podkreślony efektownym, kontrastowym dodatkiem. Kolorem wiodącym jest zieleń, przy czym wybieramy dość różne jej odcienie, najlepiej takie, które dobrze współgrają z naszym typem urody. Przy tych wyrazistych odcieniach zieleni nie trzeba dodatkowo kombinować z fasonami, wystarczy sprawdzona klasyka, ale gdy wybieramy zielenie spokojne, przyda się choć jeden ekstrawagancki detal, na przykład płaszcz z wymyślnym kołnierzem lub spódnica midi obszyta modnymi frędzlami.
Niezależnie od koloru, total look zawsze warto przełamać czymś kontrastowym. W przypadku zieleni może to być żółć, idealny kolor na modne buty – przyda się fason na wysokich obcasach, z ciekawym wykończeniem albo z fakturowanej, połyskującej skóry. Kontrastowe buty zwracają na siebie uwagę, ale jednocześnie jest to mała powierzchnia, dlatego główny kolor stylizacji nie zostaje przyćmiony mocnym akcentem.
Jeśli chodzi o wybór odcienia, to na pojedynczym dodatku może to być żółć mocno jaskrawa albo nawet neonowa. Do zieleni bardzo ciemnej i głębokiej można dodać żółć pastelową, zwłaszcza gdy jest to stylizacja wizytowa, o formalnym charakterze.
Modne, kontrastowe dodatki
Inny pomysł to dwa kontrastowe dodatki. Stylizację tworzą ubrania w neutralnych kolorach, jak dżinsy i biały T-shirt albo szara spódnica i beżowy sweter. Wprowadzając do takiego prostego stroju energetyczny kolor, zamieniamy zwykłą, casualową kompozycję w modny strój – baleriny nie są beżowe, a zielone, a torebka jest nie z czarnej, a żółtej skóry.
Dodatki jaskrawe mogą mieć klasyczną formę, ale gdy odcienie zieleni i żółci są dość spokojne i tylko lekko kontrastują z resztą stroju, lepszym rozwiązaniem będą fasony ekstrawaganckie, nowoczesne albo retro, tak by wyraźnie ożywić stylizację.
Pastelowe zielenie i żółcie ładnie wyglądają w komplecie z czernią, natomiast do bieli bardzo pasują modne neony, także gdy to stylizacja wizytowa. Jeśli decydujemy się na jeden neutralny odcień, na przykład spodnie i koszulę z granatowego dżinsu, zieleń może być jaśniejsza, ale soczysta, jak odcień limonkowy, za to żółć jest trochę ciemniejsza, ale też dość jaskrawa.
Zielono-żółte wzory
Wzory w odcieniach zieleni i żółci wyglądają bardzo atrakcyjnie. Najczęściej są to printy roślinne, ale sprawdzą się także kontrastowe, modne paseczki oraz abstrakcyjne wzory geometryczne – warto wybierać takie motywy, które są regularnie, lekko skośnie ułożone, co pomoże optycznie wymodelować sylwetkę. Wzór bazuje na zieleni i żółci, ale w niewielkich ilościach mogą się pojawić jeszcze inne kolory, jak biel albo czerń.
Wzorzysta może być romantyczna sukienka wyjściowa, kreacja z kopertową zakładką, elegancka bluzka z szyfonu, nowoczesne spodnie z luźnymi nogawkami, wiosenna kurtka. Fasony o lekkiej formie można podkreślić wzorami kwiatowymi, z kolei ubrania o nowoczesnym kroju lepiej wyglądają, gdy zielono-żółty print jest wyrazisty, kontrastowy, jak wielkie, tropikalne liście na żółtym tle, szerokie pasy czy komiksowy nadruk.
Charakter wzoru warto podkreślić dodatkami – jeśli sukienka jest zwiewna, w drobną łączkę, pantofle do niej wykończone są kwiatowymi aplikacjami albo na torebce pojawia się motyw liści. Dodatki są w takich samych odcieniach co print, ale mają różne faktury, a w stylizacjach wizytowych wykorzystujemy elegancki połysk, brokat albo cekiny.
Oryginalnym rozwiązaniem jest połączenie dwóch printów. Powinny mieć one w miarę prostą formę, dlatego najlepsze będą motywy klasyczne, choć można poeksperymentować z ich wielkością – do spódnicy w szerokie, zielono-żółte pasy zakładamy koszulę w małą pepitkę, a zielona bluzka z wielkim, żółtym kwiatem pasuje do spodni w zielono-żółte groszki.
Wzory w różnych kolorach
Połączyć można także printy w różnych kolorach, a oba te motywy spinamy neutralnym odcieniem. To dobry pomysł na ożywienie klasycznych fasonów – do czarnej, ołówkowej spódnicy zakładamy zielony sweter z białym, geometrycznym wzorkiem, a torebka jest żółto-beżowa lub łączymy proste, czarne dżinsy z szyfonową, zielono-pudrową bluzeczką w romantycznym fasonie i żółto-białymi tenisówkami.
Wzory są nie tylko w kontrastowych kolorach, ale i różnych stylistykach, zawsze jednak łączy je wspólny, neutralny odcień. Jeśli wzory bardziej różnią się między sobą, stylizację uzupełniamy monochromatycznymi dodatkami, tak by całość wyglądała harmonijnie – przykładowo, gdy bluzka jest zielona w różowe kwiaty, a spódnica jest żółto-czarna, to do zestawu dokładamy jeszcze czarne botki albo czarny trencz.
Ciemne, eleganckie kolory
Zieleń z żółcią potrafi wyglądać niezwykle szykownie, ale raczej trudno będzie ten efekt osiągnąć za pomocą odcieni bardzo jaskrawych. Co innego, gdy wybierzemy żółć ciemniejszą, jak odcień musztardowy albo bursztynowy, i do tego dojdzie jeszcze na przykład zieleń leśna.
Odcienie mogą być nasycone, ale wciąż są stonowane. Krój ubrań jest elegancki, podobnie jak tkaniny – można połączyć na przykład spodnie cygaretki z kaszmirowym swetrem albo sukienkę ołówkową z aksamitnym żakietem. Na wieczór idealna będzie sukienka z ciemnozielonej koronki i ciemnożółte, lakierowane dodatki, do pracy nada się miodowa, żakardowa spódnica w komplecie z zamszową marynarką w odcieni zgniłej zieleni.
Te dwa ciemne kolory można uzupełnić brązem, na przykład koniakowym albo czekoladowym – brąz jest znacznie lepszy w takim układzie niż czerń, chyba że to typowo wieczorowy strój. Do casualowych zestawów można jeszcze wprowadzić czerń z dodatkiem wzoru, na przykład małą, czarną torebkę z zielonym obramowaniem albo czarne platformy ozdobione żółtymi kwiatkami.
Wyszczuplające, blokowe połączenia
Miks żółci z zielenią to kontrast, którym całkiem łatwo da się wymodelować smuklejszą sylwetkę. Kolory trzeba zestawić blokowo, w taki sposób, by podzielić sylwetkę nie na pół, ale w proporcjach 1/3 do 2/3. To oznacza podwyższoną talię – spodnie są z wysokim stanem i mają długie, rozszerzane na dole nogawki, bluzka jest włożona do środka i ma krótkie rękawy, a przy szerokich biodrach najlepszy będzie fason z poziomo wykrojonym dekoltem.
Jeśli zakładamy spódnicę, to co najmniej taką o długości midi, a jeszcze lepiej, gdy będzie ona długa prawie do ziemi. Bluzka może być luźna, ale musi być wpuszczona do środka, przynajmniej z przodu, tak by wyraźnie zaznaczyć linię talii. Pantofle mogą mieć niskie obcasy, ale powinny być w tym samym kolorze co spódnica, rajstopy tak samo, ewentualnie zakładamy cieliste pończochy.
Inne blokowe połączenie wykorzystuje jeszcze jeden dodatkowy kolor – zakładamy na przykład długą, żółtą spódnicę z plisami, do tego białą bluzkę, a na wierzch zielony, taliowany żakiet. Marynarka jest dłuższa, ale z przodu pozostaje rozpięta, dzięki czemu widać jasny blok pod spodem, co działa wyszczuplająco – można ją zastąpić zielonym płaszczem albo wełnianym kardiganem.
Blokowe są też sukienki wyjściowe. Kreacja jest rozkloszowana, do kolan albo dłuższa, z podwyższonym stanem i kontrastowym gorsetem. Okrycie wierzchnie do takiej sukienki jest w odcieniu gorsetu albo beżowe.
Fasony oversize
Luźne ubrania w żywych kolorach warto dobierać tak, by nie poszerzały one sylwetki. Podobnie jak w klasycznych zestawach blokowych, tak i tutaj ważne jest, by nie zaburzać proporcji i akcentować atuty figury – można założyć na przykład szerokie spodnie i obszerny sweter, ale spodnie mają wysoki stan podkreślający talię, a kardigan zapięty jest tylko pod biustem, dzięki czemu fasony oversize nadają sylwetce kształt smukłej klepsydry.
Taki zestaw można wykończyć neutralnymi dodatkami w ciekawym fasonie, albo czymś jaskrawym – do zieleni i żółci pasuje między innymi czerwień, fiolet, jasny pomarańcz, lodowy błękit. Przy takich kontrastach biżuteria nie jest już potrzebna, ewentualnie sięgamy po bardzo delikatne ozdoby ze szlachetnych metali.
Źródło: https://www.thetrendspotter.net/10-perfect-clothing-colour-combinations-for-2015/
http://fashiontasty.com/neon-outfit-ideas-how-to-wear-neon/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.