Jak łączyć kolory w zimowych stylizacjach?
data publikacji: 25.12.2019 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.
Coś rozjaśniającego do czerni
Dla wielu kobiet czerń to podstawowy kolor zimowych stylizacji. Oczywiście, z czerni wcale nie trzeba zupełnie rezygnować, ale warto dodać do niej coś, co ją rozjaśni. Dla brunetek najlepsze są kolory zdecydowane, jak nasycona czerwień, szmaragdowa zieleń, ostry fiolet, oranż, lodowa biel.
Dla blondynek lepsze są kolory takie jak bursztynowa żółć, turkus, seledynowa zieleń, słodki róż, z kolei szatynki powinny stawiać na chłodne, niezbyt jaskrawe odcienie niebieskiego, fioletu bądź ciemnej i zimnej zieleni. Kobiety rudowłose do czerni powinny dodać kremową biel, ciepłe beże, energetyczne brązy, spokojne zielenie i jasne fiolety.
Rozjaśniającego koloru nie musi być dużo, wystarczy, że pojawi się w pobliżu twarzy, na szalu bądź czapce, ale duże powierzchnie, jak chabrowy płaszcz, też są mile widziane. Można jeszcze dodatkowo taki zestaw uzupełnić romantycznym wzorem – mamy na przykład czarne spodnie, czarny golf, pomarańczową kurtkę i kremową torebkę retro w pomarańczowo-czarne kwiatuszki.
Czerwień z różem
Do najmodniejszych połączeń kolorów zalicza się tej zimy miks czerwieni z jasnym, pastelowym różem. To zestaw korzystny dla wszystkich kobiet, trzeba jedynie odpowiednio dobierać proporcje – dominująca czerwień to opcja dla typu zimowego i jesiennego, dla lata i wiosny lepsza jest stylizacja zdominowana przez jasny róż. Do tego ten atrakcyjniejszy kolor dajemy bliżej twarzy.
Oryginalne zestawienie czerwieni z różem podkreślamy kontrastem fasonów. Pastelowy róż pięknie wygląda na tkaninach błyszczących jak satyna, a fason ubrania może być klasyczny, jak rozkloszowana spódnica midi czy sukienka wyjściowa o bieliźnianym kroju. Czerwień w takim zestawie jest casualowa – do satynowej spódnicy zakładamy gruby, wełniany pulower w warkocze, a do slip dress pasuje bluza dresowa.
Inne rozwiązanie to czerwień na eleganckich fasonach plus róż w wydaniu retro bądź boho – to na przykład rozkloszowana, czerwona sukienka i płaszczyk z różowego baranka albo czerwone spodnie o nowoczesnym kroju i etniczna, pastelowa bluzka w komplecie z różową kamizelką z futerka.
Czerwień i róż w prostej, casualowej wersji można połączyć z czarno-białymi wzorami albo z dżinsem – przykładowo, do czerwonych spodni i różowego swetra pasuje kurtka w pepitkę i białe botki z czarnymi lamówkami, a do niebieskich dżinsów zakładamy różową bluzkę o kopertowym kroju, czerwone martensy i różowy, puchowy płaszcz.
Powiew jesieni
Tej zimy modne są odcienie, które bardziej kojarzą się z jesienną paletą kolorów – to bursztynowa żółć, energetyczny pomarańcz, zieleń guacamole oraz nasycony brąz. Razem tworzą one wyjątkowo atrakcyjne połączenie, idealne dla szatynek i brunetek o ciepłej cerze.
Kolory te najlepiej zestawiać blokowo, mamy więc na przykład brązowe kozaki z lakierowanej skóry, trapezową spódniczkę z pomarańczowego zamszu i ciemnożółty golf, a na wierzch zakładamy płaszcz z wełny w stonowanym odcieniu oliwkowej zieleni.
Brąz, żółć i pomarańcz są z jednej grupy kolorów, dlatego lepiej zrezygnować z któregoś z nich niż wyrzucić zieleń, dzięki której zimowa stylizacja wydaje się bardziej zróżnicowana i po prostu ciekawsza. Można też właśnie z modnej zieleni guacamole
uczynić kolor wiodący – zielona jest długa sukienka codzienna z ładnej dzianiny, do niej zakładamy błyszczące, pomarańczowe botki, oliwkowy płaszcz i zimowe akcesoria w odcieniu pomarańczu.
Czerwień, fiolety i zieleń
Mocniejsza i znacznie ciemniejsza zieleń leśna to kolejny z kolorów, które są tej zimy bardzo opularne. Leśną zieleń można nosić w towarzystwie beżu i brązów, ale znacznie ciekawszy jest kontrast z ciemną czerwienią i spokojnymi fioletami.
Schemat jest podobny jak przy jesiennej palecie – mamy jaskrawą czerwień chili, burgund i spokojny, ciemny fiolet, czyli kolory bardzo podobne do siebie, oraz zieleń leśną, która kontrastuje z tym zestawem, ale mimo tego kontrastu całość prezentuje się wyjątkowo harmonijnie.
Kolorem, który wysuwa się na pierwszy plan, jest czerwień chili – w tym odcieniu może być wełniana sukienka codzienna, wełniana spódnica maxi, szerokie spodnie. Bordowe i fioletowe są pozostałe ubrania i dodatki, a ciemna zieleń pojawia się albo na zimowej kurtce, albo na ekstrawaganckich botkach z gadziej skóry.
Można też założyć czerwone spodnie z aksamitu i ciemnozieloną bluzkę w romantycznym fasonie, a resztę stylizacji utrzymać w spokojniejszej tonacji, wykorzystując zgaszone bordo i delikatne fiolety. Kolory te pasują nawet do zimowej stylizacji sportowej, dodając młodzieżowym fasonom elegancji, co można dodatkowo podkreślić odrobiną czerni i srebra bądź złota.
Co jeszcze pasuje do czerwieni?
Czerwień tej zimy pojawia się w wielu stylizacjach. Poza pudrowym różem i monochromatycznym zestawem z zielenią godne uwagi są także połączenia czerwieni z
niebieskim. Granat jest oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem, ale warto poeksperymentować z kobaltem – pięknie taki nasycony niebieski harmonizuje z czerwienią nieco ciemniejszą.
Czerwień bardzo jaskrawa dobrze łączy się z turkusem oraz cyjanem, można też do kompletu dodać jeszcze czarno-białe wzory. W spokojniejszej wersji do czerwonego i niebieskiego dokładamy mocne szarości, koniecznie na ozdobnych fakturach lub tkaninach z modnym połyskiem.
W pastelowej tonacji
Zimowa stylizacja nie musi sztywno trzymać się samych ciemnych kolorów kojarzonych z tą porą roku. Bardzo modne są zestawy wykorzystujące wakacyjne pastele, jak łososiowy róż, koralowa czerwień, odcień brzoskwiniowy, waniliowa żółć.
Kolory te przełamujemy eleganckim, ciemnym granatem, co doda im wyrazistości i bardziej drapieżnego charakteru. Granat jest o tyle lepszy do czerni, że nie jest kolorem tak mocno dominującym, poza tym działa odmładzająco i nie wygląda aż tak formalnie.
Pastele są podobne do siebie, dlatego dobrze jest stosować je na zupełnie różnych tkaninach, dzięki czemu nie będą wyglądać mdło – mamy na przykład sweter z matowej wełny, lateksowe spodnie i botki z zamszu albo sztruksową spódnicę, kozaki z lakierowanej
skóry oraz aksamitny żakiet.
Granat można zastąpić innymi odcieniami niebieskiego, jak Galaxy Blue czy chaber. Kobiety w typie zimy i jesieni powinny sięgać po pastele bardziej nasycone, ewentualnie wykorzystywać tkaniny z połyskiem, jak przetykany srebrnymi nitkami żakard, satyna, lakierowana skóra.
Z dodatkiem różu
Podobna, ale ciemniejsza jest kompozycja na bazie zimowych szarości, bladych odcieni niebieskiego oraz granatu. Znowu przydatne będą ozdobne faktury – zakładamy na przykład granatowe spodnie z aksamitu, metaliczne, srebrne botki na wysokich obcasach, błękitną koszulę z wytłaczanej dzianiny, niebieski żakiet ze sztruksu.
Miks niebieskiego z szarościami ożywiamy eleganckim różem. Jest to odcień ciemny, nasycony, ale nie jaskrawy, wpadający lekko w fiolet. Blondynki i szatynki mogą ten kolor nosić w większych ilościach, na płaszczu, kurtce, dużej torbie, sukience maxi, wysokich kozakach, dla brunetek bardziej twarzowa jest stylizacja, w której wszystkie odcienie są dużo bardziej nasycone, a szarości pojawiają się w metalicznej wersji.
Zamiast neonów
Neony w zimowych stylizacjach pojawiają się zazwyczaj tylko na dodatkach albo w zestawach monochromatycznych, jeśli więc interesuje nas większe zróżnicowanie kolorów, neony wymieniamy na kolory żywe, ale nie aż tak krzykliwe. Dobrze sprawdzi się ciemny róż, tycjanowski pomarańcz, bursztynowa żółć, limonkowa zieleń – kolory te można łączyć ze sobą nawet w wizytowych stylizacjach.
Róż świetnie wypada w komplecie z głęboką zielenią – to na przykład sukienka wizytowa z zielonego żakardu i różowe botki na wysokich obcasach. Do różowych botków pasuje także sukienka w odcieniu ciemnej żółci. Jeszcze inny pomysł to pomarańczowe spodnie, zielona kurtka i metaliczne, ciemnoszare dodatki.
colour-in-winter/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu