Jak dobrze wyglądać w asymetrycznej sukience
Asymetria niejedno ma imię
Na początku trzeba zaznaczyć, że asymetryczny krój to bardzo ogólne pojęcie. Najczęściej mówiąc o asymetrii mamy na myśli sukienki wieczorowe o jednym boku dłuższym, drugim krótszym, ale w tej kategorii sukienek mieszczą się także kreacje z dłuższym tyłem (w tylnej części spódnicy tworzy się coś na kształt niewielkiego trenu) czy suknie z jednym rękawem i drugim ramieniem całkowicie odsłoniętym. Asymetryczne cięcia mogą też pojawić się na drugiej warstwie sukienki – zabieg ten często wykorzystują sukienki wyszczuplające, ponieważ ukośne cięcia wysmuklają optycznie sylwetkę.
Sukienka asymetryczna może być obcisła lub mieć rozkloszowaną spódnicę. Sama linia cięcia też przebiega na różne sposoby, od niemal poziomych, subtelnych cięć do bardzo ostrych skosów biegnących przez całą długość spódnicy. Mówiąc krótko – wariantów jest tak wiele, że każda kobieta znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.
Poszukaj właściwego modelu
W przypadku sukienek asymetrycznych zalecana jest duża ostrożność. Asymetryczna spódnica wymaga zgrabnych nóg, bo są one w takiej kreacji najbardziej wyeksponowaną częścią ciała. Posiadaczki długich i szczupłych nóg mogą nosić sukienki bardzo wysoko wycięte, odsłaniające niemal całe udo, przy mniej efektownych nogach lepsze będą cięcia zaczynające się w okolicach kolan. Panie z nadwagą powinny wybierać kreacje uszyte z lżejszych i miękko układających się tkanin, natomiast kreacje ze sztywnych materiałów to opcja zarezerwowana dla szczupłych sylwetek i długich nóg. Przy pełnych biodrach należy nosić sukienki z delikatnymi asymetrycznymi draperiami na wysokości pośladków. Szeroka, mocno marszczona asymetryczna spódnica poprawi proporcje chłopięcej sylwetki i nada jej pożądanych, kobiecych kształtów.
Zakrywamy niechciane kilogramy
Przy pełnej sylwetce warto nosić sukienki zwiewne, dwuwarstwowe, z tyłem sięgającym do kostek. Pilnujemy jedynie, by krótszy przód odsłaniał nogi dokładnie w takim stopniu, w jakim czujemy się komfortowo.
Panie z wystającym brzuszkiem, czyli o figurze jabłka, powinny zainteresować się sukienkami o trapezowym kroju lub w kształcie litery A, bez zwężenia w talii. Sukienka tego typu rozszerza się już od linii biustu, nie przylega więc do ciała, co pomaga zatuszować oponkę na brzuchu. Ponieważ panie-jabłka często mają zgrabne i szczupłe nogi, fason asymetryczny pomoże im pochwalić się tym atutem. Asymetryczny dół może być wtedy bardzo odważny. Pasować będzie krótki przód i długi tren z tyłu oraz nierówne boki spódnicy – co tylko bardziej się nam podoba.
Podkreślamy talię
Do figury klepsydry odpowiedni będzie krój bardziej dopasowany, tak by zaznaczyć talię. Asymetryczne sukienki wizytowe mogą się opierać na biuście i potem gładko spływać w dół. Różnica w długości pomiędzy przodem a tyłem nie powinna być bardzo duża – z przodu odsłaniamy tylko kolana, tył powinien się kończyć tuż pod nimi. Taki fason pięknie podkreśli okazały biust, ale bez efektu wulgarności. Ważne jest, by sukienka nie odstawała w talii, bo utracimy wtedy największy atut sylwetki, czyli idealne proporcje. Sukienkę można spiąć w talii paskiem lub wybrać fason z zaszewkami modelującymi talię. Bardzo ciekawym wyborem dla klepsydry będzie też sukienka ocinana w talii. Górna część jest dopasowana, może nawet mieć formę gorsetową, z kolei spódnica jest rozkloszowana i układa się w efektowne falbanki. Tył jest dłuższy, ale bez przesady – wystarczy około 20 cm różnicy.
Wyrównujemy proporcje
Do wąskich bioder i słabo zaznaczonej talii pasują sukienki modelujące figurę. Można wybrać fason over-size, z bardzo krótką spódniczką – luźny krój zakryje brak talii, a krótka długość odsłoni to, co w sylwetce najatrakcyjniejsze, czyli zgrabne nogi. Innym sposobem na efektowny wygląd jest sukienka związana paskiem w talii, z dekoracyjną górą i równie ciekawym dołem. Sukienka może być asymetryczna na całej swojej długości, począwszy od fantazyjnego dekoltu, kończąc na nieregularnie wykończonej spódnicy. Dolna część powinna być wielowarstwowa, tak by zwiększyła się objętość bioder. Szczupłym kobietom pasują spódnice z dużą ilością marszczeń, zwłaszcza na pośladkach. Interesująco wyglądają też sukienki koktajlowe przypominające kopertówki, z tą jednak różnicą, że założone na siebie warstwy nie tworzą przy dolnej krawędzi linii prostej, lecz układają się w szpic. Boki sukienki są dłuższe, natomiast środek sukienki jest krótszy – powstaje trójkąt odsłaniający seksownie uda. Jeśli dodamy do tego dekolt w serek, sylwetka wyda się niezwykle kobieca.
Z czym połączyć asymetryczną sukienkę?
Zwiewna, asymetryczna sukienka kojarzy się przede wszystkim z romantyczną stylizacją. I faktycznie, w tej odsłonie prezentuje się niezwykle efektownie. Do lekkiej sukienki pasują równie subtelne buty, na przykład sandałki z pasków albo eleganckie baleriny. Jeśli jednak sukienka jest trochę „cięższa”, czyli ma więcej marszczeń i skomplikowane ułożenie, odpowiednie będą równie masywne buty, a więc szpilki peep toe na grubszej podeszwie bądź platformy. Jesienią i zimą dobrym wyborem będą skórzane botki, koniecznie na obcasie, by wyszczuplić sylwetkę. Zwiewna sukienka może też nabrać bardziej rockowego charakteru, jeśli połączymy ją ze skórzaną kurtką i ekstrawaganckimi butami.
Biżuterię dobieramy do stylu kreacji. Klasyczne sukienki wyjściowe łączymy z eleganckimi kolczykami i dekoracyjnym naszyjnikiem, przy wzorzystych kreacjach możemy z dodatków zrezygnować w ogóle. Sukienki o ostrych liniach, bardziej dopasowane, świetnie komponują się z biżuterią o geometrycznych kształtach, masywną, wykonaną z metalu lub kolorowego tworzywa. Na tej samej zasadzie dobieramy torebki. Do stylizacji romantycznej stosowna będzie malutka torebeczka, np. z aksamitu, do bardziej ekstrawaganckiej kreacji pasować będzie torebka duża, np. lakierowana kopertówka.
Sukienka z trenem
Tren nie pojawia się tylko w sukniach ślubnych, z powodzeniem można go zastosować w zwykłej sukience na imprezę. Tren do kostek wygląda dobrze na każdej figurze, pod warunkiem, że przód sukienki dopasowany jest do figury. Krótkie mini z przodu to opcja dla długich, super zgrabnych nóg, przy masywniejszych udach wskazana jest długość do kolan. Gdy jednak kolana prezentują się tak sobie, są zbyt masywne lub mają bardzo pomarszczoną skórę, odpowiedniejsza będzie długość za kolana.
Tren jest bardzo dobry dla kobiet z wystającymi pośladkami. Zwykła sukienka do kolan może odstawać od ciała, bo będzie się opierać na dużej pupie, ale gdy mamy długi tył, to kreacja będzie ładnie spływać do ziemi, zaznaczając pośladki, ale bez nadmiernego ich eksponowania.
Sukienka dwuwarstwowa
Asymetryczne sukienki wyszczuplające posiadają często dwie warstwy. Pod spodem mamy dopasowaną spódnicę, sięgającą do kolan lub do połowy ud. Druga warstwa jest z cieńszego, przeźroczystego materiału. Przód może być na długość taki sam jak spodnia sukienka albo troszkę dłuższy, tył może spływać aż do samej ziemi. Wierzchnia warstwa zawsze jest lejąca, rozkloszowana – to sprawia, że sylwetka nabiera lekkości, wydaje się szczuplejsza i wyższa. Nogi są niby odsłonięte, ale jednak częściowo zamaskowane cienkim materiałem.
Asymetryczna góra
Sukienki z asymetryczną górą wymagają ładnych pleców i ramion, niekoniecznie jest to więc fason dla pań puszystych, jak i tych chudych. Sukienka na jedno ramię nie pasuje paniom o bardzo dużym biuście, z kolei przy bardzo małych piersiach unikajmy wtedy gładkiej góry. Niewielki biust ukryją sukienki z marszczeniami, błyszczącymi aplikacjami (np. metalowa klamra przy ramiączku), falbanką biegnącą wzdłuż dekoltu.
Sukienka z asymetryczną górą może spłaszczyć biust i zdeformować jego kształt, dlatego koniecznie zakładamy do takiej kreacji odpowiedni stanik. Nie może to być z oczywistych względów klasyczny model – ramiączka biustonosza nie powinny w żadnym wypadku wystawać spod sukienki wieczorowej. Odpowiednie są staniki gorsetowe bez ramiączek, podnoszące biust.
Źródło: http://www.stylistka.pl/kroj-dnia-asymetryczna-spodnica/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.