Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-09-23

Jak dobrać płaszcz do długości spódnicy?

Kobiety bardzo chętnie zakładają do płaszczy spódnice – warto wiedzieć, jak dobierać takie zestawienia, by nie popełnić modowego faux pas.

 

Płaszcze krótkie i średnie

 

Generalnie przyjęło się powszechne przekonanie, że płaszcz jest na tyle uniwersalny, że można go zakładać do wszystkiego. W dużej mierze nie sposób się z tym twierdzeniem nie zgodzić, aczkolwiek nie jest ono do końca słuszne. Nakładając spódnicę i płaszcz, trzeba mieć na względzie przede wszystkim długość płaszcza i pod jego kątem dobierać odpowiedni model spódnicy. Bardzo ważne jest bowiem to, by długości współgrały ze sobą, tworząc harmonijną i spójną całość.

 

Wiele kobiet preferuje płaszcze krótkie – czyli takie, które sięgają mniej więcej do połowy uda bądź kończą się na ok. 20 cm przed kolanami. Zakładając do takiego płaszcza spódnicę, trzeba koniecznie pamiętać o tym, by nie chowała się ona pod płaszczem – powinno spod niego wystawać co najmniej kilka centymetrów spódnicy (ok. 10 cm minimalnie). Podobna zasada obowiązuje przy płaszczach średnich sięgających od 10 do 15 cm poniżej linii kolan. Również i w tym przypadku spódnica nie może być całkowicie ukryta pod płaszczem. W ostateczności można sobie pozwolić na założenie spódnicy, której długość kończy się wraz z długością płaszcza. Warto przy tej okazji nadmienić, iż do płaszczy o średniej długości doskonale pasują również wąskie spodnie oraz buty na wyższym obcasie – dzięki temu sylwetka nie zostanie optycznie skrócona.

 

Płaszcze długie

 

Bezapelacyjnie największe pole do popisu stwarzają płaszcze długie – a więc modele o długości do połowy łydki oraz dłuższe. Założenie mini to tutaj żaden problem, ale najlepiej długie płaszcze wyglądają w połączeniu ze spódnicami krótszymi o ok. 15 cm. Jeżeli jeszcze kobieta założy do tego szpilki i rozepnie płaszcz – spektakularny efekt gwarantowany! Rzecz jasna zawsze też trzeba pamiętać o tym, by i spódnicę dopasować do swej figury.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33700 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Super obsługa szybka
2024-02-22
Wszystko zgodnie z opisem Bardzo szybko dotarła przesyłka
pixel