Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-05-23

Jak dobrać garsonkę do typu figury?

Niestety, natura mogła poskąpić kobiecie wcięcia w talii, czy biustu, ale to nie oznacza, że nie może się ona dobrze i elegancko ubrać. Do pracy i na przyjęcia można śmiało założyć garsonkę, niekoniecznie w klasycznym kolorze i o klasycznym kroju. Ważne jest, aby była ona idealnie dopasowana do figury kobiety.


Dla figury gruszki


Garsonka musi być dopasowana do figury kobiety, co oznacza, że z jednej strony powinna ona podkreślać atuty sylwetki, zaś z drugiej – maskować niedoskonałości. Figura gruszki charakteryzuje się wąskimi ramionami, małymi piersiami i krągłymi biodrami. Nie ulega wątpliwości, że taka figura jest problematyczna, ale nie pozbawiona kobiecości. Dobierając do figury gruszki garsonkę należy zadbać, aby żakiet optycznie powiększał ramiona. Jeśli do tego założymy odpowiedni stanik typu push up, w okolicach ramion i biustu wydamy się szersze i bardziej krągłe. Garsonka może składać się ze spódnicy i żakietu, a równie dobrze może to być komplet składający się ze sukienki i krótkiego żakietu. Sukienka w takim przypadku również powinna podkreślać i uwydatniać biust oraz poszerzać ramiona, jednocześnie nie dodając krągłości biodrom.


Figura jabłko


Trzeba powiedzieć, że obfity biust i krągłe biodra, oraz szczupłe nogi, to sylwetka często występująca u pań. Kobiety o figurze jabłka zmagają się z fałdkami na brzuchu i brakiem wcięcia w talii. Dobierając do takiej figury sukienkę poszerzaną w dolnej części oraz żakiecik paskiem, możemy optycznie podkreślić talię i zbudować ją tam, gdzie tak naprawdę wcale jej nie ma.


Pożądana figura klepsydry


Proporcjonalne biodra i biust oraz wcięcie w talii, to figura klepsydry. Dla takich pań przygotowano dobrze dopasowane garsonki, składające się ze spinanej szerokim pasem spódnicy, podkreślającej talię oraz z żakietu podkreślającego biust. Zestaw tego rodzaju pozwoli na uwypuklenie proporcjonalności figury klepsydry. 

 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32295 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie zrealizowane szybko, zgodne z zamówieniem.
2023-11-30
Obsługa szybka , nie ma problemu ze zwrotem , przejrzysta strona internetowa, Wszystko na plus
pixel