Jak dobierać dodatki do żółtych sukienek?
data publikacji: 07.07.2017 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.
Dodatki z dżinsu
Żółć to jeden z tych kolorów, które nie wymagają bardzo fantazyjnych akcesoriów. Żółte sukienki codzienne są zazwyczaj na tyle atrakcyjne, że wystarczą im proste, casualowe dodatki. Jak dżins. Żółć z denimem to fantastyczne połączenie – żółć nie wydaje się przy dżinsie już taka jaskrawa, z kolei sam dżins wygląda wtedy mniej zwyczajnie. Dlatego narzucenie na żółtą sukienkę dżinsowej kurteczki zawsze się sprawdza, nawet gdy buty i torebka to proste fasony w beżowym odcieniu. Szczególnie atrakcyjne są zestawy z ciemnym granatem, a blady, błękitny denim należy nosić przede wszystkim z sukienkami jaskrawymi.
Na kurtkach się jednak nie kończy. Z denimu może być przecież torebka, niezwykle oryginalny gadżet, który doskonale pasuje właśnie do żółtej kreacji. Można też sięgnąć po dżinsowe buty, na przykład w fasonie espadryli, dzięki którym prosta sukienka maxi nabierze szczególnego charakteru.
Interesującym rozwiązaniem jest noszenie żółtej sukienki w komplecie z dżinsowymi spodniami – to opcja dla luźnych sukienek mini i casualowych tunik, które mogą posłużyć także jako atrakcyjna bluzka do obcisłych, denimowych rurek.
Coś białego
Jedno z najładniejszych letnich połączeń to zestawienie żółci z bielą, pięknie prezentujące się na tle opalonej skóry. Sukienki wyjściowe powinny mieć żywszy odcień, tak by nie zlewać się z bielą, tylko ładnie z nią kontrastować. Bledsze, bardziej pastelowe odcienie żółci warto zestawiać ze złamanymi bielami, jak kość słoniowa, ale i czysta biel zda egzamin, wystarczy tylko stosować ją w niewielkich ilościach i na dodatkach o delikatnej formie. Jeśli chodzi o fasony, to najmodniejsze są stylizacje nowoczesne, a więc proste, trapezowe sukienki, kreacje ołówkowe z krótkimi rękawkami, klasyczne szpilki, sandały z pasków, geometryczne torebki.
Decydując się na białe buty i białą torebkę trzeba zadbać o to, by były w podobnym stylu, ale nie identyczne, jak z jednego zestawu – najbezpieczniejsze są geometryczne, surowe kształty, na przykład kwadratowa torebka z metalowym zapięciem plus sandały na grubym, kanciastym słupku, wykończone szerokimi paskami. Bardzo uniwersalnym białym dodatkiem do żółtej sukienki są klasyczne tenisówki, które świetnie łączą się z nowoczesnymi torebkami i prostą biżuterią.
Co ważne, przy białych dodatkach przydaje się jeden drobiazg w innym kolorze, przełamujący biel. To nie musi być nic wielkiego – świetnie sprawdzi się cieniutki niebieski paseczek, łososiowa apaszka albo po prostu jaskrawy lakier na paznokciach lub mocna szminka.
Z innymi jaskrawymi kolorami
Żółć w wersji kontrastowej to opcja dla odważnych. Do jednego jaskrawego koloru dodajemy drugi i zyskujemy ciekawą, nieco ekstrawagancką stylizację na szczególne okazje. Najmniej ryzykowny w takim układzie jest nasycony odcień niebieskiego – to kolor kontrastowy względem żółci, dlatego obie te barwy tak dobrze się uzupełniają. Do żółci słonecznej dobieramy kobalt albo odcień chabrowy, dla żółci żywej, ale bardzo jasnej odpowiedni będzie ciemny niebieski wpadający lekko w fiolet. Ciemnofioletowe akcesoria będą trafnym wyborem dla sukienek nieco jaśniejszych albo wpadających w pomarańcz, na przykład w odcieniu bursztynowym. Jest jeszcze czerwień, która świetnie komponuje się z żółtymi sukienkami o klasycznym kroju albo w stylu retro.
W przypadku takich odważnych kolorów buty i torebka są w jednym kolorze. Jeśli kreacja jest minimalistyczna, ciekawy kolor można dodatkowo podkreślić efektownym fasonem, gdy jednak to sukienka ma wymyślny krój, dodatki powinny być proste, tak by stylizacja nie wyglądała na przekombinowaną.
Atrakcyjne printy
Podobny efekt zapewni użycie ciekawego wzoru. Stylizacja z żółtą sukienką może być bardzo ekscentryczna, pasować więc będzie na przykład duża torba w psychodeliczne esy floresy w stylu lat 70-tych albo platformy zwieńczone barokowym ornamentem.
Doskonałym uzupełnieniem dla żółtej kreacji są motywy kwiatowe. Żakiet może być ozdobiony drobną, wielobarwną łączką, ważne jest jednak, by na tym kwiatowym wzorze pojawił się dokładnie ten sam odcień żółci, jaki występuje na sukience. Innym rozwiązaniem są wzory konturowe, w kontrastowych kolorach, na przykład czarne pantofle ozdobione białym, graficznym nadrukiem roślinnym. Kwiatowy deseń pojawia się wyłącznie na jednym dodatku, pozostałe akcesoria są albo czarne, albo wykorzystują pozostałe barwy występujące na wzorze.
Do żółci pasują także zwierzęce printy. Panterka to świetny dodatek do klasycznych fasonów, na przykład do sukienki z baskinką albo kreacji ołówkowej – znowu, kolorowy print stosujemy tylko na jednym dodatku, na przykład torebce, buty pozostają cieliste. Panterkowe dodatki ładnie uzupełniają przede wszystkim sukienki w ciemniejszych odcieniach żółci, wpadających w złoto albo pomarańcz, natomiast do tych jaskrawszych kolorów idealnie pasować będzie biało-czarny motyw zebry albo krowie łaty. To bardzo oryginalny sposób na wplecenie do stylizacji czerni oraz bieli, poza tym dzięki paskom zebry można bez obaw zastosować żółć na drugim elemencie stroju – przykładowo, do żółtej sukienki zakładamy identyczne żółte szpilki oraz wielką torbę ze zwierzęcym nadrukiem.
Pastelowa żółć w wersji wizytowej
Sukienki koktajlowe w delikatnym odcieniu żółci to niezwykle oryginalna propozycja na wieczór. Doskonale sprawdza się wiosną i latem, a dobra wiadomość jest taka, że kreacja w tym kolorze nie wymaga bardzo wyszukanych dodatków. Przy ciekawym fasonie w zupełności wystarczą modne szpilki w odcieniu nude i beżowe puzderko ozdobione na przykład perełkami albo cieliste sandały na szpilkach i nieduża, beżowa kopertówka z lakierowanej skóry. Do sukienki w romantycznym stylu wystarczy założyć delikatne, srebrne sandałki wieczorowe i torebeczkę vintage w jasnych kolorach. Gdy natomiast krój żółtej sukienki jest bardzo nowoczesny, sięgamy po prostu po stylowe, czarne sandały i ekstrawagancką biżuterię, na przykład pierścionek z zielonym kamieniem albo wiszące, futurystyczne kolczyki z lapis lazuli.
Jeśli zależy nam na bardziej widowiskowym rozwiązaniu, idealna będzie czerwień. Szukamy odcieni dość jasnych, choć intensywnych, i wprowadzamy je na oryginalnych dodatkach, na przykład torebce retro albo pantoflach z ażurowym zdobieniem. Stylizację z pastelową, żółtą sukienką uzupełnia mocniejszy makijaż, najlepiej taki w starym stylu – decydujemy się na czerwone usta i bardzo mocno podkreślone rzęsy.
Czarne akcesoria
Czerń to najczęstszy wybór gdy chodzi o dodatki do żółtej sukienki. I słusznie, bo oba te kolory fantastycznie się uzupełniają, warto jednak przy okazji zadbać o to, by akcesoria odbiegały choć trochę od bezpiecznej klasyki.
Zamiast czarnych szpilek można założyć rockowe sandały zapinane na metalową klamrę. Czarną kopertówkę zastępujemy skórzaną sakiewką wykończoną metalowym łańcuszkiem. W miejsce klasycznej biżuterii dajemy nowoczesne ozdoby z onyksów. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku czerń jest cennym sprzymierzeńcem, ponieważ ciężko dopasować do żółtej kreacji metalową biżuterię bez ryzyka, że stylizacja stanie się zanadto jaskrawa.
Ciepłe barwy ziemi
Jak zamienić żółtą sukienkę w stonowany strój? To nic trudnego, potrzebne będą tylko akcesoria w eleganckich barwach ziemi. Żółć pięknie łączy się z czerwienią, pomarańczem i zielenią, można nawet w jednym stroju zastosować kilka takich odcieni, dokładając do kreacji na przykład baleriny w odcieniu dyniowym, torebkę w odcieniu przybrudzonego bordo oraz parkę w kolorze khaki.
O czym pamiętać przy tworzeniu podobnych zestawów? Barwy ziemi, jeśli mają występować w większej ilości, muszą być lekko przybrudzone i ciemne. Niezbyt dobrze łączą się z pastelową żółcią, za to fantastycznie kontrastują z żółcią jaskrawą, pasują nawet do nowoczesnej, neonowej sukienki.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.