Historia sukienki kopertowej
Wiązanie na linii talii wyszczupla ją i powoduje, że kobieta wygląda szczuplej. Sukienka kopertowa pozwala na nadanie właściwych proporcji ciału kobiety. W zasadzie każda kobieta, bez względu na typ prezentowanej figury, może z powodzeniem nosić sukienkę kopertową. Kto wymyślił takie cudo i komu zawdzięczamy ten kobiecy model sukienki?
Pomysłodawczyni sukienki kopertowej
Sukienka kopertowa została wynaleziona, a raczej wykreowana przez projektantkę pochodzącą z Belgii, ale tworzącą w Stanach Zjednoczonych – Diane von Furstenberg. Trudno uwierzyć, że sukienka kopertowa pojawiła się w modzie damskiej dopiero tak naprawdę w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Nikt wcześniej, przed projektantką Diane von Furstenberg nie wpadł na pomysł stworzenia sukienki jednego kawałka materiału, wiązanej lub łączonej na boku w okolicach talii. Projektantka będąca wynalazcą sukienki kopertowej tworzyła dla elity Nowego Jorku i należała do artystycznej nowojorskiej bohemy. Była bogata, ale zawsze inspirowało ją tworzenie, dlatego też pracowała. Diane postanowiła połączyć w jeden projekt top i spódniczkę, inspirowane japońskim kimonem. W ten prosty sposób powstała kopertówka. Nie posiadała ona guzików, suwaków czy innych zapięć, oprócz wiązania na boku.
Wygodna sukienka w eleganckim wydaniu
Panie żyjące w latach 70-tych w Nowym Jorku zachwyciły się prostą i wygodną sukienką kopertówką, którą szybko się zakładało i zdejmowało. Sukienki do kolan inspirowane kimonem były przeznaczone dla każdej kobiety – młodej, w średnim wieku i starszej. Szyto je z miękkich materiałów, modelujących figurę. Takie kreacje kupowały zarówno księżniczki, arystokracja, jak i zwyczajne kobiety pracujące. Historia sukienki kopertowej przedstawia się bardzo prosto, wręcz banalnie, ale sama sukienka jest niebanalna i elegancka.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.