Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-03-14

Gosia Baczyńska z pokazem w Paryżu

Pokaz odbył się w czwartek, 27 lutego w ramach Paris Fashion Week w Ecole Nationale Superieure des Beaux Arts, czyli w Akademii Sztuk Pięknych, dokładnie w sali muzealnej Chapele des Petits-Augustins. Spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród zaproszonych gości. Gosia Baczyńska we Francji odniosła prawdziwy sukces. Na wydarzenie przybyło wielu wielbicieli talentu Baczyńskiej - tak z Polski, jak i spoza naszych granic.


Podczas pokazu w Paryżu, swoją premierę miał nowy produkt stworzony przez projektantkę z linii Gosia Baczyńska dla T-Mobilne fashion, tj. unikalna bransoletka z medalikami. Udział w Paryskim Tygodniu Mody w Paryżu był ogromnym wyróżnieniem dla projektantki. Kolekcja na jesień i zimę 2014/2015 została zainspirowana odmiennością kultury polskiej i rosyjskiej. Projektantka poprzez swoje kreacje starała się ukazać pewną korelację pomiędzy Wschodem i Zachodem. Inspiracją okazała się też wędrówka ludzi na Kresach i ich dalsze, niełatwe losy. Na wybiegu w Paryżu można było zobaczyć sylwetki reprezentujące różne warstwy społeczne - arystokrację, inteligencję, chłopstwo i dawnych wojskowych.


Gosia Baczyńska pokazała w Paryżu również kolekcję Prêt-à-porter, w której znalazły się suknie wieczorowe i koktajlowe. Suknie wykonane z francuskich koronek i ażurowe kreacje są szczytem paryskiego szyku, w wykonaniu Baczyńskiej. Projektantka postanowiła przy tym na ponadczasową, uniwersalną i zawsze elegancką czerń, którą dopełniły ażury, pagony, militarne kołnierzyki czy koronki. Można powiedzieć, że kolekcja Baczyńskiej czerpała z militarnych trendów, czego przykładem są skórzane kurtki z pagonami sięgające talii.  

 

 Na widowni w Paryżu podczas pokazu Gosi Baczyńskiej zasiadła m.in. Anja Rubik- najlepsza polska Top Modelka, Małgosia Bela, Zofia Ślotała czy córka premiera i zdolna „szafiarka” Katarzyna Tusk. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 27114 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-28
Obsługa bardzo sprawna, szybko, polecam.
2023-03-28
super obsługa
pixel