Garnitur czy garsonka – strój do pracy
W wielu miejscach – np. w bankach, w regulaminie pracy zapisany jest strój odpowiedni dla pracownika, a firma sponsoruje np. jednakowe garnitury i garsonki dla pracowników. Czy kobieta powinna wybrać do pracy biurowej czy do pracy w biznesie, w różnych dziedzinach działalności, strój uniwersalny – garnitur, czy też może bardziej kobiecą jednak garsonkę?
Garnitur typowo męski
Choć w sklepach nie powinniśmy mieć problemów z zakupem damskiego garnituru, taki strój jest jednak kulturowo przypisywany mężczyznom. Kobieta w garniturze wygląda profesjonalnie i elegancko, zwłaszcza, jeśli składa się on z dopasowanych spodni – cygaretek lub spodni w kant o prostych nogawkach, oraz z dopasowanego, krótkiego żakietu, który podkreśla talię kobiety. Garnitur jest strojem wygodnym dla kobiety, ale nie na okres letni. W tym czasie może ona pokusić się o założenie garsonki, nawet z żakietem z krótkim rękawkiem, która na pewno będzie bardziej przewiewna niż garnitur.
Garsonka jako element dress code
W niektórych organizacjach dress code zakłada, aby panie nosiły wyłącznie garsonki. Niestety, ubiór narzucony przez korporację może być bezkształtny i nie pasować do figury kobiety. W wielu sklepach można jednak kupić przepiękne garsonki, w różnej kolorystyce, także białej, które będą się idealnie sprawdzały nie tylko do pracy czy na spotkania biznesowe, ale również na przyjęcia rodzinne czy spotkania z przyjaciółmi. Garsonki najczęściej mają dopasowane żakiety, a pod nimi może zładować się sukienka princeska – z rękawkami bądź bez, albo koszula w zestawieniu ze spódnicą. Nie ma ściśle określonego kroju spódnic, jakie można dobrać do kompletu z żakietem, tworząc garsonkę. Kobietom pozostawia się tutaj dużą dowolność.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.