Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Futro naturalne – hit czy kit?

Trudno byłoby znaleźć drugi element damskiej garderoby, który wzbudzałby aż tyle kontrowersji. PETA systematycznie organizuje kampanie przeciwko noszeniu tego typu okryć, co jednak wcale nie oznacza, że wielbicielek naturalnych futer na całym świeci ubywa – wśród nich znajduje się wiele znanych kobiet.

 

Szyk kosztem cierpienia

 

To czy nosić naturalne futro, czy nie, to sprawa wymagająca rozstrzygnięcia we własnym zakresie. Najpoważniejszym argumentem przemawiającym na niekorzyść tych okryć jest to, że powstają one kosztem życia wielu zwierząt – zarówno hodowlanych, jak i wolno żyjących, przy czym należy zaznaczyć, iż futra ze skór zwierząt hodowlanych są znacznie droższe (decyduje o tym wiele czynników, m. in. sposób odżywiania się zwierząt etc.). Żadną tajemnicą nie jest jednak to, że zwierzęta futerkowe są bardzo często hodowane w skandalicznych warunkach, nie wspominając o dozwolonych sposobach ich uśmiercania, w efekcie czego konają w prawdziwych męczarniach. Warto przytoczyć tu jeszcze kilka liczb – np. do uszycia średniej wielkości futra potrzebne są skóry z 60 norek lub 200 szynszyli.

 

Kaprys i zachcianka

 

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach noszenie naturalnych futer nie jest niczym innym, jak tyko kaprysem i zachcianką bogatej kobiety – bo przecież na takie okrycie trzeba wydać istną fortunę. W dawnych czasach, gdy polowano na zwierzęta dla mięsa, wykorzystywano również i skóry.

 

Obecnie jednak wygląda to zupełnie inaczej. Tym bardziej, że nie ma przecież najmniejszego problemu z dostępem do futer sztucznych. Ich wyrób nie jest okupiony cierpieniem wielu zwierząt zabijanych tylko po to, by pozyskać cenne skóry. Poza tym w sztucznym futrze też można wyglądać szykownie i z klasą. Niektórym paniom się wydaje, że sam fakt założenia naturalnego futra automatycznie czyni je eleganckimi kobietami – w rzeczywistości wcale tak to nie wygląda. Generalnie zatem nie powinno dziwić to, iż dzisiaj noszenie naturalnych futer jest uznawane za kit.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 36921 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Super
2024-07-21
Jak zawsze szybka realizacja zamówienia.
pixel