Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Folk Fashion Show

2013-01-24

Impreza „Regionalna Niedziela”, realizowana w ramach Folk Fashion Show przyciągnęła tłumy zainteresowanych. W roli modelek i modeli występowali studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Były to tancerki i tancerze należący do Ludowego Zespołu Artystycznego Promni.


Jak można się domyślać, tematem przewodnim pokazu Folk Fashion Show były stroje ludowe. Współcześni kreatorzy mody bardzo często sięgają po wzorce ludowe, aby tworzyć swoje własne kompozycje i projekty.

Współczesna stylistyka w połączeniu z ludowym folklorem polskim oraz wzorami i barwami dała świetne rezultaty, jakie widoczne są na fotorelacji z pokazu. Moda na ludowo nie jest już tylko nowinką w świecie mody, ale prawdziwym, rozpoznawalnym stylem, który upodobało sobie wiele osób. Wszyscy Warszawiacy mogli zobaczyć w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki ludową modę ubraną w nowoczesną formę. Dzięki temu odczarowuje się w pewien sposób tradycję polską i nasze ludowe stroje dla szerszej publiczności. Bardzo ważnym elementem pokazu były komentarze konferansjerskie, które wskazywały rodzaj inspiracji dla danego stroju i jego symbolikę. Konferansjer mówił, jaki strój pochodzi z danego regionu polski, dzięki czemu widz mógł bardziej świadomie śledzić cały pokaz.


Folk Fashion Show odbywa się już po raz trzeci. Po raz pierwszy podobna impreza miała miejsce w 2008 roku, zaś druga jej edycja odbyła się rok temu, w wakacje, a gospodarzem wydarzenia było stołeczne Muzeum Etnograficzne. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2013
Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 25551 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-29
Kontakt i transakcja doskonały
2023-01-29
Obsługa super
pixel