Fenomen białej bluzki
W szafie niemal każdej praktycznej przedstawicielki płci pięknej powinna znaleźć się biała bluzka, nie tylko na co dzień, ale także od święta. Może występować zarówno z długim, jak i krótkim rękawem i zawsze będzie prezentować się nienagannie w połączeniu ze spódnicą czy spodniami.
Garść faktów z historii białej bluzki
Biała bluzka w prostej linii wywodzi się od męskiej koszuli. Dawniej biel zarezerwowana była dla najzamożniejszych, którzy nie mieli styczności z żadną, a zwłaszcza brudzącą pracą. Męska koszula na przestrzeni dziesięcioleci przeistaczała się, aby w końcu nadać kształt, który zainspirował do stworzenia damskiej bluzki. Początkowo zakładały ją przede wszystkim kobiety pracujące. Z biegiem czasu odkryły je gwiazdy największego formatu, takie jak Katharine Hepburn czy Brigitte Bardot, które skutecznie wypromowały ten element ubioru. Można śmiało powiedzieć, że bluzki w kolorze białym opanowały modę, a okres ich świetności przypadł na lata osiemdziesiąte. Topowi projektanci urozmaicali je szczypankami, plisami czy asymetrycznym krojem i poduchami wypychającymi ramiona.
Biała bluzka dzisiaj
To, co odróżnia damską bluzkę od męskiej koszuli to listwa z guzikami. Bluzki przeznaczone dla kobiet posiadają guziki przyszyte po lewej stronie. Jak już wspomnieliśmy, jest to doskonały element garderoby praktycznie na każdą okoliczność. Białe bluzki występują z kołnierzami, dekoltami, rękawami rozszerzanymi bądź zwężanymi, w postaci obcisłej lub luźniejszej. Kombinacji jest niezliczenie wiele. Biorąc pod uwagę okazję, można je komponować z długimi lub krótkimi spódnicami bądź spodniami. Na białej bluzce świetnie prezentują się kolorowe dodatki w postaci apaszki czy biżuterii. Założenie białej bluzki gwarantuje, że kobiety są zawsze odpowiednio ubrane, ciesząc się nienaganną prezencją.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.