Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-01-23

Ekstrawagancja czy kicz? Jak nie przekroczyć cienkiej granicy?

Pod lupę brane są oczywiście stylizacje prezentowane przez celebrytów. Teoretycznie w dzisiejszych czasach nic dziwić już nie powinno, ale w praktyce różnie z tym bywa.


Każdy traktuje modę inaczej. Jedni się nią bawią, inni szukają w niej inspiracji, a są też i tacy, którym dziedzina ta jest całkowicie obojętna. Nie brakuje też i osób, dla których moda jest znakomitym narzędziem do wyrażania siebie i podkreślania własnego indywidualizmu. Tacy ludzie – niekoniecznie ci z pierwszych stron gazet – nie stronią od mniej lub bardziej udanych modowych eksperymentów. Niektórym zależy przy tym, aby przykuwać uwagę ekstrawaganckimi kreacjami, ale trzeba pamiętać, że o przekroczenie pewnej granicy nie jest tutaj trudno.


To czy coś jest ekstrawagancją, czy już kiczem – to kwestia indywidualnego spojrzenia. W końcu przecież styliści i fachowcy od wizerunku to też ludzie, więc ich podejście do tego tematu jest subiektywne. Nietrudno jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jeśli ktoś chce być za wszelką cenę ekstrawagancki, najczęściej osiąga efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego. Przykładów podać można mnóstwo – Katarzyna Figura w kreacji przypominającej strój Sindbada, Monika Mrozowska w różowej sukience a la worek czy Maja Sablewska we wdzianku kojarzącym się z Yeti. Co innego natomiast, gdy kiczowaty wygląd jest rezultatem celowych i starannie zaplanowanych działań – od tego zaś specjalistką jest niewątpliwie Lady Gaga.

 

Co trzeba zatem robić, by uniknąć wpadki? Napisano o tym tony poradników. Przede wszystkim należy być świadomym siebie. Doskonała znajomość atutów i mankamentów własnej sylwetki to klucz do sukcesu. Poza tym dobrze jest mieć swój styl, w którym człowiek czuje się dobrze i swobodnie, niczym w drugiej skórze. Wtedy jest ubrany, a nie przebrany. W modzie – jak we wszystkim – zdrowego rozsądku nigdy za wiele. Reguła złotego środka zawsze zdaje egzamin.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33913 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Obsługa jak zawsze na najwyższym poziomie.SUPER.
2024-03-04
Pelen profesjonalizm
pixel