Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-05-09

Ekologia w modzie – moda w ekologii

Jeśli wciąż będziemy eksploatować naturalne złoża ziemi i zaśmiecać ją, wkrótce nasze dzieci i kolejne pokolenia będą żyły na istnym wysypisku. Trzeba przerwać ten łańcuch ekologicznej zakłady, na każdym polu życia społecznego. Świat mody już dawno temu dostrzegł, jak ważne jest ekologiczne podejście do projektowania. Pamiętajmy bowiem, że kreatorzy mody nie tylko kreują trendy modowe w kolejnych sezonach, ale jednocześnie zmieniają światopogląd wielu ludzi. Jeśli oni będą propagować ekologię w modzie, sama ekologia stanie się po prostu modna.


Zielona moda


Przemysł odzieżowy ma nie tylko ładną, wizytówkową stronę, widoczną na pokazach czy w katalogach. Jest również znany z wykorzystywania szkodliwych dla środowiska naturalnego materiałów, chemikaliów, czy foliowych opakowań. Coraz częściej projektanci i wielkie domy mody na całym świecie zwracają uwagę na ekologię. Szycie „ekologicznych ubrań” jest postrzegane przez odbiorców bardzo pozytywnie, co buduje dobry wizerunek marki odzieżowej na rynku. Eko-przyjazne kreacje są więc modne, wygodne i dobre dla środowiska.


Bardzo często odzież jest dziś szyta przez domy mody z organicznych surowców, na przykład ze 100% jedwabiu czy bawełny i wełny, bez dodatku syntetycznych tkanin. Dodatkowo, materiały nie są farbowane przy użyciu chemikaliów, ale przyjaznych dla środowiska farb wodnych. Eko-kolekcje są wybierane przez ekologów i osoby, które w swoim życiu w wielu przypadkach kierują się ideami ochrony środowiska.


Recykling w modzie


W wielu miejscach na świecie organizowane są ciekawe pokazy mody, w których kreacje uszyte są z materiałów odnawialnych, z recyklingu. Zwykle to młodzi projektanci pokazują, że można zrobić przepiękną kreację, która niczym nie ustępuje tym wykreowanym przez domy mody, ale powstała z tworzyw odnawialnych, pochodzących z firm recyklingowych. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.  

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33674 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-21
Szybka realizacja zamówienia, towar pięknie zapakowany. Bardzo dziękuję!
2024-02-20
Szybko i sprawnie. Suknia bardzo mi się podoba, rozmiar bez zastrzeżeń.
pixel