Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dobór odpowiedniego koloru sukienki i sukni w zależności od typu urody Kobiety.

Już w poprzednim stuleciu szwajcarski malarz Johannes Itten stworzył koncepcję analizy kolorystycznej, według której do każdego typu urody przypisana jest indywidualna paleta barw, która najlepiej z nią harmonizuje. Na podstawie tej teorii powstała typologia według czterech pór roku. Aby odpowiednio określić typ najbardziej zbliżony do naszej urody, należy przeanalizować m.in. swoją karnację i reakcję na opalanie, kolor oczu, ust i naturalny kolor włosów. Oczywiście każdy człowiek jest inny i bardzo często występują także typy pośrednie, jednak znajomość pewnych ogólnych zasad z pewnością pomoże przy doborze odpowiedniego koloru sukienki.WIOSNA – osoby o tym ciepłym typie urody charakteryzują się delikatną, jasną, brzoskwiniową karnacją o złotawym odcieniu i skórą, która latem jest podatna na opalanie i na piegi (o złotawym odcieniu), zimą natomiast często się rumieni. Włosy Wiosny mają najczęściej różne odcienie blondu ze złocistymi refleksami, zdarzają się także ciepłe odcienie brązu, natomiast kolor oczu to najczęściej zielony, piwny lub niebieski. Osoby o takiej urodzie powinny unikać ciemnych, bladych i matowych kolorów, wskazane są natomiast barwy ciepłe, żywe i jasne, jednobarwne delikatne tkaniny z subtelnymi motywami.

TAK - złoty, żółty, brzoskwiniowy, kremowy, beż, błękit, jasny brąz, rudy, lila, łososiowy, zielony.

NIE – czarny, biały, czerwony, butelkowa zieleń, ciemny brąz, różowy.LATO – ten typ urody charakteryzuje się jasną, delikatną karnacją o niebieskawym odcieniu skóry, która może przybrać kolor oliwkowy pod wpływem słońca, z tendencją do piegów o szarym zabarwieniu oraz o popielatym odcieniu włosów (platynowy blond lub brąz). Kolor oczu to najczęściej piwny lub niebieski. Panie Lato powinny wybierać przede wszystkim naturalne, jasne, pastelowe, delikatne barwy i lekkie materiały, unikać natomiast ostrych, kontrastowych kolorów.

TAK – szary, błękitny, brudny róż, mięta, wanilia, złamana biel, grafit, granat, morski, jasnozielony, lawendowy, jasny brąz.
NIE – pomarańczowy, złoty, czarny, ciemny brąz, zgniła zieleń, czysta biel.JESIEŃ – to osoby o oliwkowej karnacji, często ze złocistym lub brzoskwiniowym odcieniem i skłonnością do złotawych piegów i zaczerwienień skóry pod wpływem słońca (problemy z opalaniem). To ciepły typ, charakteryzujący się złocistym połyskiem włosów, które mogą mieć kolor rudy, ciepłego blondu lub kasztanowy. Panie Jesień mają najczęściej brązowe lub zielone oczy. Podobnie jak Wiosna, ten typ powinien wybierać ciepłe, naturalne barwy i kolory ziemi, nie są wskazane natomiast pastele i bardzo jasne barwy.

TAK – zielony, złoty, brąz, beż, kremowy, khaki, pomarańczowy, oliwkowy, złamana biel, żółty, brzoskwiniowy.
NIE – srebrny, szary, czarny, niebieski, błękitny, różowy, czysta biel, granat.ZIMA – osoby o tym typie urody mają bardzo jasną, porcelanową cerę o niebieskawym odcieniu lub ciemną oliwkową karnację. W pierwszym przypadku skóra nie jest podatna na opalanie, w drugim natomiast nie ma z tym najmniejszych problemów. Włosy pani Zimy są najczęściej ciemne, o popielatym lub granatowym odcieniu, a oczy mają zdecydowany kolor (najczęściej bardzo ciemny lub zimne odcienie zieleni i błękitu) i lśnią intensywnie. Przy tym typie urody najlepiej wybierać czyste, chłodne i nasycone barwy i zdecydowane kontrastowe zestawienia, unikać natomiast ciepłych kolorów i mało wyrazistych, smutnych barw.

TAK – szary, srebrny, czarny, granat, czysta biel, żółty, ciemny brąz, czerwony, niebieski, granatowy, grafitowy, różowy, błękitny, fioletowy.
NIE – złoty, brązowy, pomarańczowy, żółty, zielony, rudy, beż, khaki.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 35151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
SUPER SKLEP
2024-04-23
Wszystko ok. Polecam
pixel