Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-01-08

Czy wypada ubrać się dwa razy w tą samą sukienkę?

Jeszcze droższe będą kreacje wieczorowe. Jeśli kobieta wydaje np. 10 tys. zł na sukienkę, to czy ma ona prawo z tego tytułu pokazać się w niej dwukrotnie albo nawet więcej razy? Czy nie jest marnotrawstwem kupowanie sukienki tylko na jeden raz? Czy prawdziwym nietaktem będzie, jeśli kobieta pokaże się kilka razy w tej samej kreacji?


Media o oszczędności znanych kobiet


Będąc księżną Cambridge, czy inną, znaną, bogatą osobistością, być może nie wypada ubierać się dwa razy w tą samą sukienkę. Celebrytki unikają takiej praktyki jak ognia, aby nie pojawić się w tabloidach i innych czasopismach z łatką kobiety zbyt oszczędnej, wręcz skąpej, która woli przyjść na imprezę dwa razy w tym samym, niż kupić sobie coś nowego. Czy jednak „jednorazowe sukienki” nie są gorszym wymysłem, któremu kobiety starają się podporządkować? Nie sądzę, że dla przeciętnej kobiety modową wpadką będzie ubranie się kilka razy w tą samą kreację.


Powszechny jest zwyczaj kupowania sukienki na jedną okazję, ale czy w dzisiejszych czasach można sobie na to pozwolić. W „towarzystwie”, na tzw. salonach, ubranie dwukrotnie tej samej kreacji jest postrzegane jako modowe faux pas, a postronni obserwatorzy mówią o danej kobiecie, że najwidoczniej dopadł ją kryzys i przestało jej się powodzić, skoro dwa razy przychodzi w tym samym.


Nie wyrzucajmy ubrań!

 

Skoro sukienka nam się podoba i kosztowała sporo, to czemu miałybyśmy ją odkładać na dno szafy albo nie daj Boże, wyrzucać, po jednej imprezie? Pokazanie się w tym samym ciuchu co kilka miesięcy wcześniej nie jest modową wpadką, zwłaszcza, jeśli w danej kreacji wyglądamy jak najbardziej korzystnie i dobrze się w niej czujemy. Zwyczajne kobiety nie powinny kupować jednorazowo sukienek i wyrzucać je po każdej imprezie. Nie idźmy wzorem celebrytek, które najczęściej na ważne imprezy nie kupują kreacji, ale wypożyczają je, nie ponosząc z tego tytułu wysokich kosztów. Podejście zdrowo rozsądkowe zakłada, aby nosić sukienki kilka razy, zanim je wyrzucimy, czy oddamy. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 31343 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-03
Wszystko w porządku,szybka dostawa
2023-10-03
Sukienki rewelacyjne, zamówienie dotarło błyskawicznie.
pixel