Czy trencz jest trendy?
Idealnym zamiennikiem będzie trencz, który od wielu sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Uwielbiają go przede wszystkim modne i niezależne kobiety, ale także coraz więcej kreatorów mody decyduje się na wykorzystanie go w swoich stylizacjach.
Krótka definicja trenczu
Początki trenczu sięgają I wojny światowej. Występował wówczas jako odzież wierzchnia przeznaczona dla żołnierzy przebywających w okopach. Stąd też wywodzi się jego nazwa. Różnica pomiędzy trenczem w militarnym wydaniu, a współczesną pozycją ograniczała się jedynie do długości. Natomiast tradycyjna kolorystyka wraz z typowym krojem przetrwały do dziś. W skrócie trencz można przedstawić jako dwurzędowy płaszcz z pięcioma parami guzików, którego długość nie wykracza poza kolana. Współcześnie najmodniejsze płaszcze wykonane są ze skóry albo z ortalionu w odcieniach czerni, khaki, brązu lub beżu. Istotnym elementem prochowca jest pas z klamrą, podkreślający kobiecą talię, zawiązywany w charakterystyczny sposób. Innymi spotykanymi w trenczach detalami są metalowe zaczepy u bocznych kieszeni oraz naramienne pagony, które to przywodzą na myśl styl militarny.
Trencz w różnych stylach
Jeszcze jedną cechą charakterystyczną dla tego rodzaju płaszcza jest podszewka w kratę, którą stosunkowo niedawno wypromował pewien dyrektor artystyczny jednego ze znanych domów mody. Trencz może stanowić główny element wizerunku jeśli materiał wykorzystany do jego uszycia cechuje się wyraźną fakturą nadającą charakteru prostemu fasonowi. Decydując się na większą swobodę warto postawić na płaszcze w stylu hippie, przyozdobione frędzlami lub sportowy fason. Szykowny trencz w miarę możliwości warto sparować ze zmysłowymi botkami, co nada całej stylizacji niebanalnego efektu. Styliści radzą również aby ubierając się w trencz zrezygnować z popularnej cebulki. Zbyt obszerny strój może zakłócić efektowny i estetyczny look.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.