Czy gorset to tylko element bieliźniany?
Traktowany był bowiem jako część bielizny, którą należało skrzętnie skrywać pod suknią. Czasy się jednak zmieniły – obecnie podejście do gorsetów jest inne niż dawniej.
Jeszcze w XX w. gorsety noszono wyłącznie jako bieliznę, chociaż przestały być one obowiązkowe. Jednakże sporego zamieszania narobiła Madonna, która podczas trasy koncertowej w 1990 r. zaprezentowała się na scenie w słynnym już gorsecie projektu Jeana Paula Gaultiera. Madonna była pierwszą gwiazdą, która z gorsetu uczyniła ważny element swych kreacji – to jej styl stał się później inspiracją dla wielu znanych kobiet. Ogromne zasługi w kwestii promowania gorsetów na salonach ma gwiazda współczesnej burleski i chętnie naśladowana ikona stylu Dita von Teese. Jeśli ktoś wie jak nosić gorsety i wyglądać w nich z klasą – to właśnie ona.
Warto nadmienić, iż trend bieliźniarski z gorsetem w roli głównej zaczął masowo wręcz pojawiać się na światowych wybiegach w 2010 r. Zaczęło się od kolekcji Gaultiera, potem pomysł podchwyciły także i inne domy mody jak m. in. Dolce & Gabbana, Dior, Nina Ricci, Barbara Bui czy Fendi. Trend ten trzyma się w modzie bardzo dzielnie do dnia dzisiejszego.
Aktualnie gorsety nosi się do spódnic i dżinsów – tego typu codzienne stylizacje zyskały sobie mnóstwo zwolenniczek. Ponadto prawdziwym hitem są sukienki o gorsetowej górze. Z drugiej zaś strony gorsety powróciły do łask w swej pierwotnej formie – czyli jako element bieliźniany. Ma to nierozerwalny związek z tym, że w modzie pełno jest obecnie inspiracji stylem retro i pin-up. Gorsety w połączeniu z pończochami i pasami do pończoch to nieodłączna część takiej stylistyki, w związku z czym ofert w tym zakresie w sklepach bieliźniarskich nie brakuje. Współczesne gorsety dostępne są wielu rozmaitych wariantach.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.