Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-04-08

Cracow Fashion Week

Zwieńczeniem pokazów organizowanych przez kilka dni w Krakowie był finał konkursu Cracow Fashion Awards, organizowany dla młodych projektantów, absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowaniu Ubioru, gdzie w jury zasiadła jedna z najlepszych polskich projektantek, odnosząca sukcesy poza granicami Polski - Ewa Minge. Do Krakowa na jeden tydzień przyjechali przedstawiciele świata mody z całej Polski, jak również zagraniczni projektanci i inni goście.


W pierwszy dzień tygodnia mody w Krakowie miały miejsce pokazy w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie wyłoniono grupę finalistów biorących udział w konkursie. Zaprezentowano kilkadziesiąt kolekcji, inspirowanych różnymi epokami czy trendami w sztuce i modzie. 23 marca odbyła się Gala CFA w Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie Rada Wysokich Krawców, Rada Młodych Projektantów i Rada Mediów zadecydowały, kto otrzyma statuetkę Kolekcji Roku. Wydarzenie poprowadził dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych Jerzy Gaweł. Statuetkę oraz tytuł Kolekcji Roku otrzymała Karolina Kuczer-Płoszaj za kolekcję „Welcome to paradise”. Z kolei, wyróżnienie za kreatywność i wizjonerstwo otrzymali Sebastian Gąsienica-Łuszczek za kolekcję „Shadows”, Michał Kozłowski za kolekcję „Debiut” oraz Anita Gil-Korynek za kolekcję „Walking throuhg the walls”.


Zwycięska kolekcja była interesująca, pod względem przede wszystkim krojów, wzorów, kolorystyki i materii użytych tkanin. Projektantka wykorzystała modne w tym sezonie trendy - biało-czarne połączenia, drobną kratkę, skórę oraz pastele. Choć panowie w lateksowych getrach mogą dziwić, to jednak jest to trend światowy, w który znakomicie wpisała się młoda projektantka.

 

Galę finałową Cracow Fashion Week 2014 uśwteniły pokazy marek IMA MAD, STUDIO B3 i DUD.ZIN.SKA oraz młodych projektantów z Wielkiej Brytanii, Włoch, Białorusi, Rosji i Ukrainy. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33933 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-05
Jestem bardzo zadowolona.
2024-03-05
Jestem bardzo zadowolona.Bluzka super.Polecam.
pixel