Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-08-14

Co oznacza zwrot White Tie?

W wolnym tłumaczeniu oznacza to „białą muszkę”. Czy taki zwrot na zaproszeniu wskazuje, że przybyli na uroczystość goście mają bez wyjątku założyć białe muszki? Nic podobnego. „White tie” jest zwrotem odnoszącym się do tzw. dress code, czyli stroju odpowiedniego na daną okazję. Używając zwrotu „White tie” na zaproszeniu ułatwiamy gościom wybór stroju, który będzie odpowiedni na taką uroczystość.


White tie czyli co?


Mężczyźni w myśl dress code określanego jako „white tie” powinni założyć frak. Z kolei, kobiety, jak zwykle z resztą, mają szersze pole wyboru, byleby tylko ich kreację można było określić jako suknię balową. Suknia wybrana na przyjęcie z odpowiednim strojem „White tie” powinna być elegancka i długa. Najczęściej taki wymóg stawiany jest w związku z organizowaniem ekskluzywnych przyjęć.


W co się ubrać?


Zaproszenie z adnotacją „White tie” obliguje panie wybierające się na luksusowe przyjęcie, do założenia długiej do ziemi, eleganckiej sukienki i butów na obcasie, koniecznie z zasłoniętymi palcami. Do sukienki należy obrać małą, wieczorową torebkę oraz naturalną biżuterię z kamieni szlachetnych.

 

Najczęściej panie na takie okazje zakładają wystawne, długie suknie balowe, na kole lub halkach, zasłaniające nogi. Raczej nie zaleca się wkładania sukienki z szerokim rozcięciem na nogę, ponieważ mogłoby to zostać niewłaściwie odczytane. Klasyczne, eleganckie suknie powinny spełniać wymogi „White tie”. Jeśli nie wiemy, jaki kolor sukienki dobrać, powinniśmy zdać się na uniwersalny kolor czarny. Czarna suknia balowa w połączeniu z jasną biżuterią, będzie wyglądała doskonale nawet na proszonym obiedzie u samej Królowej Wielkiej Brytanii. Inne kolory również są dopuszczalne, ale nie w dobrym tonie będzie założenie sukienki w kolorze ostrego różu, czy turkusa. Takie kolory lepiej pozostawić na mniej formalne okazje.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 


Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32295 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie zrealizowane szybko, zgodne z zamówieniem.
2023-11-30
Obsługa w porządku. Szybko, sprawnie.
pixel