Co oznacza pojęcie dress code?
Dress code nawiązuje do pojęcia stosownego stroju względem okazji. Inaczej ubieramy się bowiem na spacer z psem, inaczej na bal, a jeszcze inaczej do pracy. Najczęściej o dress code mówi się w kontekście mody biurowej. W biurze, w urzędzie, czy w banku nie wypada przyjść do pracy w kusych szortach, topiku i japonkach. Trzeba zachować profesjonalny strój, zgodny z kulturą organizacyjną firmy, w której pracuje kobieta.
Dress code biurowy
Jeśli w naszym miejscu pracy obowiązuje dress code, jako pracownicy powinniśmy się do niego przystosować. Bardzo często to sam pracodawca zapewnia odpowiednie stroje, które powinniśmy nosić w miejscu pracy czy na spotkaniach biznesowych. Dla mężczyzn wypełnieniem biurowego dress code będzie niewątpliwie garnitur, najlepiej ciemny. Z kolei dla pań, również może to być garnitur, ale nie tylko. Panie do pracy mogą ubrać garsonkę z koszulą, albo sukienkę princeskę czy sukienkę ołówkową. Jeśli tego wymaga etykieta biurowa, na sukienkę można narzucić krótki żakiet.
Dress code na przyjęciach
Otrzymując zaproszenie na ważną imprezę, czy galę lub premierę, możemy dostrzec napis „Black Tie” albo „White tie”. Oznacza on odpowiednio czarną muszkę lub białą muszkę. W odniesieniu do panów „Black tie” będzie oznaczało konieczność założenia galowego garnituru, zaś „White tie” obowiązkowo smokingu. Panie będą miały jak zwykle, szersze pole wyboru. Mogą ubrać w pierwszym przypadku długą, elegancką, wieczorową suknię, zaś w drugim – koniecznie strojną suknię balową.
Znajomość etykiety ułatwia nam ubieranie się stosownie na każdą okazję. Nie na każde przyjęcie założymy suknię wieczorową, podobnie jak w pracy nie będziemy mogły ubierać się w sukienki plażowe, pomimo nieznośnego upału panującego na dworze. Każda kobieta powinna mieć odrobinę wyczucia tego, co należy na siebie włożyć na daną okazję, a co absolutnie nie powinniśmy wkładać.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.