Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-11-26

Chcesz sama skrócić sukienkę? Nic prostszego!

Ta sama sukienka jednej kobiecie będzie wydawać się krótka, a drugiej za długa. Bardzo ważne jest, aby w wybranej przez nas kreacji czuć się po prostu komfortowo. Jeśli więc wymarzona sukienka wydaje nam się za długa, w łatwy sposób możemy ja po prostu skrócić, za pomocą trzech sprawdzonych sposobów.

 

3 sposoby na skracanie

 

Istnieją trzy sposoby na skracanie sukienki: za pomocą maszyny, termotaśmy i ręcznie. Jeśli dysponujemy maszyną do szycia, to przede wszystkim powinnyśmy wybrać odpowiednią stopkę, tzw. overlock. Materiał przeszywamy nićmi dopasowanymi do koloru kreacji. Drugim sprawdzonym sposobem jest skracanie przy użyciu termotaśmy – zakupimy ją w każdej pasmanterii. Dostępna jest w różnych grubościach, najcieńsze (1 mm) służą do podwijania np. sukienek, grubsze (3 cm) spodni, a najgrubsze (4cm ) płaszczy. Taśmę za pomocą żelazka prasujemy na listwie materiału, a następnie odrywamy i ponownie prasujemy listwę porytą klejem tak, aby połączyła się z resztą tkaniny. Pamiętajmy, że termotaśma nie nadaje się do każdego typu materiału – nie sprawdzi się np. przy tkaninach elastycznych. Należy również uważać przy prasowaniu, aby nie dotknąć klejem żelazka, będziemy mieć bowiem potem duży kłopot z jego doczyszczeniem. Trzecim sposobem skracania jest szycie ręczne. Jeśli chcemy skrócić sukienkę w ten sposób, pamiętajmy o zostawieniu zapasu tkaniny. Wysokość skracania należy zaznaczyć dokładnie kredą krawiecką, a następnie zaprasować listwy. Przyszywamy ją nitką w kolorze tkaniny, a w przypadku materiałów we wzory starajmy się wybrać taką, która będzie jak najmniej widoczna.

 

Przydatna umiejętność

 

Umiejętność skracania ubrań może sprawić, że na sukienki, którymi kiedyś nie byłybyśmy zainteresowane, teraz spojrzymy zupełnie nowym okiem. Warto więc poznać te trzy proste techniki. Może niespodziewanie same uszyjemy kreację naszych marzeń.  

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33700 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-22
Bardzo szybka dostawa i również bardzo szybki zwrot
2024-02-22
Wszystko zgodnie z opisem Bardzo szybko dotarła przesyłka
pixel