Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bukovina Tomasza Ossolińskiego

Tomasz Ossoliński dotychczas znany był przede wszystkim z projektowania i szycia klasycznej męskiej odzieży. Swoim najnowszym pokazem dowiódł jednak, że jest artystą wszechstronnie uzdolnionym. Po raz pierwszy na wybiegu Ossoliński zaprezentował zdecydowaną większość modeli damskiej garderoby. Jest to kolejny etap w rozwoju marki Atelier Tomasz Ossoliński i odpowiedź na oczekiwania i potrzeby polskich klientek.

 

Kolekcja „BUKOVINA” wykonana jest głównie ze szlachetnych, naturalnych materiałów - wełny i jedwabiu. Z jednej strony jest klasyczna i elegancka, a z drugiej nowoczesna. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że wszystkie ubrania, w których modelki przechadzały się na wybiegu na Służewcu są doskonale skrojone i dopasowane. Dowodzi to, jak wielki kunszt krawiecki posiada Ossoliński. Perfekcyjnie odszyte ubrania z wysokiej jakości materiałów mocno kontrastują z dresowymi tkaninami, które królują na rynku modowym w Polsce i na świecie w chwili obecnej.

 

Co ciekawe, na potrzeby kolekcji „BUKOVINA” została przygotowana przez projektanta dedykowana tkanina, do stworzenia której wykorzystano fotografię Tomasza Tomaszewskiego wykonaną w Bukowinie Tatrzańskiej. Tłem dla kolekcji stał się zamglony zmierzch na Podhalu. Tomasz Ossoliński był w polskich górach, gdzie chciał odpocząć i zrelaksować się. Niemniej, Podhale wyraźnie go oczarowało, co znalazło odzwierciedlenie w jego najnowszej kolekcji. Góry stały się dla projektanta natchnieniem do pracy.

 

W kolekcji widoczne są akcenty podhalańskie, detale nawiązujące do folkloru i kultury górali. Dominują w niej barwy natury i ziemi. Nie ma tu oczywistych nawiązań do gór i podhalańskich wzorów, ale w subtelnościach można je zauważyć.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=62sGYG9FTsM

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 35008 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-20
Nikt jeszcze nie załatwia tak prędko zlecenia,i reklamacji jak Wy.Gratuluje
2024-04-19
Wszystko sprawnie
pixel