Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-10-09

Bizneswoman modna jesienią 2014

Panie zajmowały niskie stanowiska zawodowe. Były asystentkami, sekretarkami czy pracownikami niskiego szczebla. Teraz jest zupełnie inaczej. Widać, że kobiety wywalczyły sobie równouprawnienie. Swoją ciężką pracą, zaangażowaniem oraz talentem zarządczym doprowadziły do sytuacji, w której są cenione jako dyrektorki, kierowniczki czy menedżerki. Na czele wielu polskich i zagranicznych firm, liczących się na całym świecie znajdują się właśnie kobiety. Emanują one władczością. Jak bizneswoman powinna się ubierać, aby nie zgubić swojej kobiecości, ale równocześnie nie umniejszać swojego profesjonalizmu w wykonywaniu obowiązków zawodowych?


Eleganckie kobiety biznesu powinny mieć w swojej garderobie świetnie skrojone damskie garnitury i garsonki, marynarki, koszule o klasycznym kroju, spódnice sięgające co najmniej kolan oraz sukienki, które odsłaniają minimum ciała. Nie chodzi tu oczywiście o to, aby ubierać się tak, jak panowie, ale o zachowanie pewnego korporacyjnego dress codu. Kobieta w sukience na ramiączkach, choćby bardzo modnej i świetnie dopasowanej do jej figury, nie będzie traktowana poważnie w korporacji, której przewodniczy. Musi ona swoim strojem zaznaczyć zajmowaną pozycję w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa oraz dodać sobie autorytetu.


Projektanci bynajmniej nie zapominają o kobietach w biznesie i przygotowują dla nich eleganckie zestawy, odpowiednie dla współczesnych, modnych kobiet. Ich stonowana kolorystyka wpisuje się doskonale w nurt biznesowego dress codu.


Klasyczna paleta barw

 

Jeśli chodzi o kolorystykę, to prawdziwe bizneswoman powinny wybierać stroje w kolorystyce klasycznej - w bieli, czerni i szarościach i beżach. Wszystkie takie stylizacje moga być urozmaicone mocnym elementem kolorystycznym, np. cienkim czerwonym paseczkiem czy granatową torebką kopertówką.  

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 31363 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-04
Realizacja zamówienia bardzo szybka. Kupowałam dwie bluzki. W przypadku jednej z nich otrzymałam inny produkt. Kontakt z obsługą sklepu w tej sprawie bez zarzutu i ze zrozumieniem. Zwróciłam bluzkę i zwrot należności już nastąpił.
2023-10-04
Szybko i sprawnie.
pixel