Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-02-03

Babcie nie muszą ubierać się „po babcinemu”

Jest to bardzo krzywdzący stereotyp, ale faktem jest to, że przeciętna polska babcia kojarzy się z osobą ubraną dosyć smętnie i nieciekawie.


Nie bez powodu nierzadko się mówi, że ktoś ubrał się „po babcinemu” – czyli w taki sposób, że nudnym strojem dodał sobie tylko lat. Zresztą, warto w tym momencie zwrócić uwagę na to, że starsze kobiety same czasem o sobie mówią, że nie dla nich ładne stroje, a pod adresem elegancko ubranych rówieśniczek kierują niewybredne komentarze. Oczywiście, ludzi wiecznie niezadowolonych i wszystko krytykujących nigdzie nie brakuje, więc nie ma co się nimi przejmować. Fakt, iż przekroczyło się pewną granicę wiekową wcale nie oznacza rezygnacji z pewnych rzeczy – mówiąc innymi słowy, będąc babcią, nie trzeba wyglądać „po babcinemu”.

 

W dzisiejszych czasach wiele się zmieniło, jeśli chodzi o bycie seniorem. Ludzie starsi to często aktywne osoby, które nie ograniczają się jedynie do zajmowania się wnukami. Zmiana stylu życia wiąże się również ze zmianą nastawienia do kwestii związanych z ubieraniem się. Kluczem do sukcesu jest znalezienie własnego stylu i dopasowanie go do swojego wieku – nie chodzi przecież o to, by wyglądać jak „dzidzia-piernik”. Starsze panie mogą też korzystać z porad stylistów, wizażystów oraz fryzjerów, dzięki czemu odkrywają swe dotychczas nieznane oblicze. Zresztą, na różnych portalach internetowych czy w modowych czasopismach nie brakuje przykładów znakomitych metamorfoz. Coraz więcej firm odzieżowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientek w podeszłym wieku. Kobiety bez względu na upływ czasu pragną wyglądać z klasą, co wpływa na poprawę ich samopoczucia. Nowoczesne babcie nie stronią nawet od odważnych stylizacji, a dla wielu z nich przykładem są znane kobiety takie jak chociażby Daphne Selfe – najstarsza modelka świata licząca sobie przeszło 80 wiosen.  

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 31321 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-02
Piękna suknia, wspaniale fopasowana
2023-10-02
Szybka realizacja, zwrot także szybko rozpatrzony. Polecam ten sklep.
pixel